Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Siyaset Osman Baydemir Aday Adaylık başvurusunu yaptı

Osman Baydemir Aday Adaylık başvurusunu yaptı

Osman Baydemir, milletvekilliği için HDP’den aday adaylığı başvurusunu yaptı. Başvurunun ardından açıklama yapan Baydemir “Urfa şehrinin yeni yaşam umudunun merkezi olacağına dair inancımdan dolayı bugün Urfa’dayım” dedi.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2015 Çarşamba 06:30
Osman Baydemir Aday Adaylık başvurusunu yaptı

Baydemir, başvurusunu yapmak üzere HDP Haliliye İlçe Örgütü binasına geldi. Burada başvurusunu yapan Baydemir, yaptığı açıklamada eşitlik ve adalet vurgusu yaptı “Yeni bir yaşamı inşa etmenin çabasıdır hepimizin ortak çabası. Bu münasebetle bir kez daha Urfa şehrinin yeni yaşam umudunun merkezi olacağına dair inancımdan dolayı bugün Urfa’dayım” şeklinde konuştu. 7 Haziran seçimleri için HDP’den Şanlıurfa milletvekili aday adayı olan Baydemir, şunları söyledi;

“Belki de şu soru ile başlamak lazım; nerede kalmıştık? Nerede kalmış idiysek oradan yolumuza devam etme arzusuyla bugün Urfa şehrindeyim. Benim kanaatime göre Urfa’nın bir kez suyunu içen, Halilurrahman Dergahından bir kez geçen bir daha Urfa’dan vazgeçemez.”

“SETLER URFA’DAN ORTADAN KALKACAK”

Konuşmasında yüzde 10 baraj sorununa da değinen Baydemir “Maalesef bu ülke 10 yıllardır nemrudi uygulamalarla adeta baskı altında tutuluyor. Nemrudi uygulamalardan bir tanesi de baraj uygulamasıdır. Halilurrahman şehri İbrahimi mücadelenin merkezidir. Tam da bu noktada Urfa’dan İbrahimi bir mücadele ile birlikte yaşamamızın önünde engel olan setler ortadan kalkacaktır” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
  • yorum2015-02-19 22:51:28özgür

    Sizin gibi bir insan Urfa ya layiktir Baydemir benim tanidigim kadariyla gercekten Efendi. dindar . adaletli , vicdanli. ama herseyden evvel hizmeti cok seven insandir Urfa da hizmetten ne yazik ki yillardan beri Ileri götürülmüs hicbir proje yok bunun icin Baydemir tam bizim Urfa icin ilactir

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili belediye başkanları Siverek'te buluştu

AK Partili belediye başkanları Siverek'te buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık