Ana Sayfa Siyaset OSMAN BAYDEMİR: İSTEDİĞİNİZ SORUYU SORABİLİRSİNİZ, GÖZALTI OLMAYACAK

OSMAN BAYDEMİR: İSTEDİĞİNİZ SORUYU SORABİLİRSİNİZ, GÖZALTI OLMAYACAK

Kayıt işlemleri için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gelen HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, gazetecilerle tokalaşırken "İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz, gözaltı olmayacak, müsterih olun." dedi.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2015 Pazar 16:11
OSMAN BAYDEMİR: İSTEDİĞİNİZ SORUYU SORABİLİRSİNİZ, GÖZALTI OLMAYACAK

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin ardından Parlamento'ya giren milletvekilleri mazbatalarını aldıktan sonra kayıt işlemleri için TBMM'ye gelmeye devam ediyor. Meclis'te şimdiye kadar 550 milletvekilinden 394'ü kayıt işlemlerini tamamladı. 

Bugün kayıt işlemlerini tamamlayanlar arasında AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık,CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, MHP Balıkesir Milletvekili Recep Çetin, HDPAğrı Milletvekilleri Mehmet Emin İlhan, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, HDP ArdahanMilletvekili Taşkın Aktaş, AKP Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu ve HDPŞanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir bulunuyor. 

Milletvekili rozetlerini kimi vekile çocukları kimisine ise eşi taktı. HDP ŞanlıurfaMilletvekili Osman Baydemir, gazetecilerle tokalaşırken "İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz, gözaltı olmayacak, müsterih olun." ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP'nin Türkiye'yi yönetebileceğini göstereceklerini söyledi. Türkiye'nin, Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde nasıl bir değişimin gösterdiğini, yurttaşlarının yaşam kalitesinin nasıl yükseldiğini, emeklilerin haklarını nasıl aldığını, Türkiye'nin kişi başına 30 bin dolara nasıl ulaşabileceğini göreceklerini anlatan Yarkadaş, basın mensuplarının sorunlarını düzeltmek için de çalışacağını vurguladı.

kaynak:haberler.com

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık