Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel OSMAN BAYDEMİR'DEN AFAD İDDİASI

OSMAN BAYDEMİR'DEN AFAD İDDİASI

CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, öldürülen bir IŞİD'linin üzerinden çıkan kimliği göstererek, bu kişinin AFAD'ın tesislerinde barındığını söyledi. AFAD da bu iddia üzerine bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2015 Salı 04:46
OSMAN BAYDEMİR'DEN AFAD İDDİASI

Suriye'de yaşanan son gelişmelerin konuşulduğu programın konukları arasında bulunan Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Kobani'de öldürülen bir IŞİD'linin üzerinde çıkan bir kimlik kartını göstererek şunları söyledi: "Elimde tutmuş olduğum kimlik kartı Akçakale'de AFAD'ın tesislerinde barınan ve kimlik kartı alan bir caninin, Kobani'deki katliama katılmış bir caninin üzerinden çıkan, bu son saldırıda öldükten sonra üzerinde ele geçirilen kimlik kartıdır. AFAD'ın kimlik kartı var üzerinde. Demek ki bu insan Akçakale'ye geçiyor, dinleniyor, mola veriyor, ondan sonra da tekrar saldırı amacıyla gidiyor." dedi.

AFAD bu iddia üzerine bir açıklamada bulundu:

HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir’in CNNTürk’teki Tarafsız Bölge’de dile getirdiği öldürülen IŞİD üyesinin cebinden, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tanıtım kartı çıktığına yönelik iddiaya, AFAD ve Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü Tarafsız Bölge’ye bir açıklama gönderdi.

Açıklamada kullanılan ifadeler şöyle:

“Söz konusu kişi 18.09.2012 16.08.2013 tarihleri arasında Akçakale’de bir çadırkentte kalmış. Bu şahıs kampta kalırken şüpheli hal ve tavırlarından dolayı kamp yönetimi tarafından provokatör olarak tanımlanmış ve emniyet birimlerine gerekli bilgiler iletilmiştir. Şahıs gönüllü olarak kamptan ayrılmış ve yurt dışına kaçak olarak geçmş ve 2013’ten bu yana da ülkemize gelmemiştir. Kobani’ye o bölgeden geri dönen kişi sayısı 70206. Türkiye’de 2 milyona yakın Suriyeli misafir var. Ülkelerine dönmek istemeleri durumunda geri dönme hakkına sahiptirler. Üzerine AFAD kimliği bulunması bir dönem kamplarda kaldığı dışında herhangi bir anlama gelmez. Kaldı ki, söz konusu şahıs Suriye’ye gümrük kapılarını kullanarak geçmemiş, kaçak olarak geçmiştir.”

YORUMLAR
  • yorum2015-07-01 05:26:59Yürttaş

    Kanıt'mı istiyordunuz?buyrun! Al size kanıt utanmadan insan kanı üzerinde siyaset yapiyorsunuz! Allah belanizi en kötü bir şekilde versin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baro Başkanı Tüysüz’ün ilk mesajı bakın ne oldu?

Baro Başkanı Tüysüz’ün ilk mesajı bakın ne oldu?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık