Ana Sayfa Urfa Haberleri Oy için yalan söylemeyiz

Oy için yalan söylemeyiz

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, “38 yaşındaki, 40 yaşındaki insanları emekli edip, o gün 5 tane oy alayım diye bu sükseleri yapanlar, daha sonra 30 yıl memleketin geleceğiyle oynadılar. Biz oy için yalan söyleyemeyiz” dedi.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2011 Cuma 16:41
Oy için yalan söylemeyiz
     Beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu üyelerinden Başkan Yardımcısı Mehmet Büyükfırat, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, İl Yönetim eski üyesi ve Başkan Yardımcısı Fevzi Demirkol, İl eski Başkanı Ahmet düşünür ile birlikte Gıda Toptancıları ve Evren Sanayi Sitesini de ziyaret eden Bakan Çelik, esnafa AK Parti iktidarında yapılan çalışmaları anlattı.

     Geçmişte neden banka şubelerinin kapandığını, neden esnaf kefalet şubelerinin kapandığını herkesin bildiğini belirten Devlet Bakanı Faruk Çelik, bugün Türkiye'nin böyle bir sıkıntısının olmadığını söyledi.

     Merkez Bankasının kasasının dolu olduğunu belirten Bakan Faruk Çelik, “Paramız, kasalarımız, keselerimiz dolu. Ayağımızı sağlam yere basıyor, geleceğe sağlıklı bakıyoruz. Bu onurlu, bu şerefli milletin geleceğini, torunlarının hayatlarını karartarak, bir işin içinde biz olmayız. 'Yani benim sorunumu çöz, sorunları torunlara yükle' bu bitti, bu dönem böyle bir şey olmayacak, sorunu çözeceğiz. Senin çekmen gerektiği kadar, benim çekmem gerektiği kadar sorunun yükünü çekeceğiz ama çocuğuma, torunuma yük yükleyip, beni yaşatan bir anlayış, sağlıklı bir anlayış değildir. Geçmişte bunu yapan siyasetçilerin nasıl bedeller ödettiklerini hepimiz biliyoruz, halen de yaşıyoruz. Ben Sosyal Güvenlik Reformunu yapmış, Genel Sağlık Sigortasına 73 milyonu kavuşturmuş bir kardeşinizim. Esnaf kardeşlerimizle oturduk, birlikte yazdık. Bağ-Kur'la ilgili, beyanla ilgili bütün konularımızı tek tek, kalem kalem mümkün olduğunca uzlaşarak çözdük. Ama 38 yaşındaki 40 yaşındaki insanları emekli edip, o gün 5 tane oy alayım diye bu sükseleri yapanlar, daha sonra 30 yıl memleketin geleceğiyle oynadılar. Ama ne yazık ki bunu anlayan oldu anlamayan oldu. Onun için popülist yaklaşımlar devlet yönetiminde son derece sıkıntılıdır” dedi.

Eğitime ağırlık verildi

     Devlet Bakanı Faruk Çelik, AK Parti iktidarının 4 Seçim, 2 referandum süreci geçirdiğini ve oylarını hep artırdığını belirterek, “Ama bir şeye dikkat ettik, Sayın Başbakan, 'ben seçim ekonomisi uygulamam' dedi. Çünkü seçimden sonra milletten çıkaracaksın verdiğin şeyi. Ne anlamı var bu işin, millete şimdi vereceksin üç kuruş, beş kuruşu geri alacaksın. Bu onurlu ve her zaman halkın arasında gezecek siyasetçi işi değil. Bu tür politikalara milletimiz itibar etmiyor. Bir şey daha yapacağız, kuralları hâkim kılmaya başlayacağız. Biz hukuk devletiyiz, herkes kendisine göre anayasa yapmış, herkes kendisine göre kural oluşturmuş, böyle kural olmaz. 8 yıllık eğitim önemli. Burada iş imkânları, aş imkânları olacak, çocuklarımız biraz büyüdükten sonra anne baba ekonomiye katkı sağlasın diye hemen onu okuldan uzaklaştırıyor ama bu çocuğun geleceğini karartmaktır, bilerek veya bilmeyerek. Onun için kısa vadeli düşünmek yok, uzun vadeli düşüneceğiz, kurallara bağlı olacağız. Çocuklarımız 8 yılı da bitirecek. Önümüzdeki dönemde eğitimle ilgili yapağımız önemli reformlar var, yapısal olarak 8 yıllık eğitimin 11 yıla hatta 13 yıla çıkarılması gibi çalışmalar var. Ama kademelendirme olacak, nasıl kademelendireceğiz, kısa yoldan çocuklarımızı nasıl meslek sahibi yaparız diye, örgün eğitimde ciddi çalışmalarımızı önümüzdeki dönem içinde yapacağız” diye konuştu.

     Faruk Çelik, Şanlıurfa'da hayata geçirmeyi taahhüt ettikleri projelerin yer aldığı Seçim Taahhütnamesini hazırladıklarını, birkaç gün içerisinde açıklayacaklarını da belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star