Ana Sayfa Urfa Haberleri OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ

OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ

24. dönem milletvekili seçimi için oy verme işlemi Türkiye ve Şanlıurfa genelinde sona erdi.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2011 Pazar 11:24
OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ
Yaklaşık 50 milyon seçmen milletvekili seçimleri için sandığa gitti. Oy sayımı devam ediyor. Saat 18:20 itibariyle oyların yüzde 19'u sayıldı. YSK’nın yasağı kalktığı anda sonuçlar anında ntvmsnbc’de. Sonuçları seçim özel sitesimizdenöğrenebilirsiniz. 

Seçim sonuçları az sonra il, il, ilçe, ilçe Urfa Haber.net'te....

Vatandaşlar, Türkiye'nin doğusundaki 32 ilde 07. 00-16. 00 saatleri arasında, batısındaki 49 ilde ise 08. 00-17. 00 saatleri arasında oylarını kullandılar. 

Batıdaki illerde, oy verme işleminin bitiş saati olan 17. 00'de sandık başlarında bulunan seçmenler, sandık kurulları yetkilileri tarafından tespit edildikten sonra oylarını kullandı. Bu tespitten sonra oy vermek için sandık başına gelenler ise oy kullanamadı. 

Oy verme işleminin bitmesiyle birlikte sandıklar açılmaya başlandı ve oyların tasnifine geçildi. 

Öte yandan, Ysk'nın daha önceki kararı doğrultusunda dün saat 18.00'de başlayan her türlü yayın yasağı da saat 21. 00'e kadar devam edecek. 18.00-21.00 saatleri arasında ancakYsk'nın bildirileri yayınlanabilecek. Yayın yasağı, Ysk'nın kararıyla daha erken bir saatte de kaldırılabilecek. 

İLÇENİZİN SONUCU NE TV'DE VAR NE RADYODA! SADECE URFAHABER.NET'TE... 

Bu seçim milletvekili genel seçimi olması nedeni ile ilçelerdeki oy dağılım sonuçları da çok önemli. Ancak televizyonlar ve radyolar Türkiye geneli ile illere yönelik genel sonuçları verdiği için ilçelerdeki sonuçlar gözden kaçıyor. Ancak Haberler.com'u takip edenler için böyle bir durum söz konusu değil. İlçeler dahil olmak üzere tüm sonuçlar en hızlı şekilde UrfaHaber.Net'i takip edenlerin ekranında olacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık