Ana Sayfa Urfa Haberleri ÖZ-İŞ SENDİKASI’NIN ŞANLIURFA’DA İLK HEDEFİ 1000 ÜYE

ÖZ-İŞ SENDİKASI’NIN ŞANLIURFA’DA İLK HEDEFİ 1000 ÜYE

Şanlıurfa İl Temsilcisi Ali Usal:“Sendika olarak hedefimiz, güvenlik alanında çalışan herkese ulaşmak” dedi.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2016 Pazartesi 13:38
ÖZ-İŞ SENDİKASI’NIN ŞANLIURFA’DA İLK HEDEFİ 1000 ÜYE

Hak-İş’e bağlı Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri (Öz-İş) Sendikası Şanlıurfa İl Temsilcisi Ali Usal, üyelere, sendikanın gücünün arkalarında olduğunu hissettirmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Öz-İş Sendikası olarak, Türkiye genelinde, askerlik şubeleri, orman müdürlükleri, TİGEM’ler başta olmak üzere birçok kurumda örgütlenmeye devam ettiklerini belirten Usal, “30 binin üzerinde üyeyle, şu anda güvenlik alanında en fazla üyeye sahip sendikayız” dedi.

Şanlıurfa’da 400 üyeye ulaştıklarını ifade eden Usal, sayıyı ilk etapta 1000’e çıkarmayı, ardından daha da artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Üye sayısını 1000’e çıkardıklarında şube statüsü kazanacaklarını belirten Ali Usal, “Bu sayıya ulaştıktan sonra, şubemiz kurulacak ve 6 ay sonra seçim yapılacak” diye konuştu.

“PSİKOLOJİK BASKIYI KIRIYORUZ”

Sendika olarak hedeflerinin, güvenlik alanında çalışan herkesi örgütlendirmek olduğunun altını çizen Öz-İş Sendikası Şanlıurfa İl Temsilcisi Ali Usal, şöyle devam etti:

“Üyelerimizi bilinçlendirmek, sendikanın gücünün arkalarında olduğunu hissettirmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Her şeyden önce, sendikalı olunduğu zaman iş güvencesi oluyor. Şirketin keyfi muamele yaparak işten atma korkusu olmuyor. Biz, üyelerimizin üzerindeki en büyük baskı olan, psikolojik baskıyı kırıyoruz. Kimse keyfi muamele yapıp, işçileri işten çıkaramaz. Üyelerimizin iş güvencesini sağlıyoruz. Çalışanların da Öz-İş Sendikası’nın arkasında durmasını istiyoruz. Her şeyden önce kendi menfaatleri için gelmeleri lazım sendikamıza.”

“ÇALIŞAN İLE İŞ YERİ ARASINDA KÖPRÜ OLUYORUZ”

En fazla gelen şikayetlerden birinin “yer değişimi” olduğunu anlatan Usal, “Şikayet geldikten sonra gidip, iş yeri ile görüşüyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kavgayla dövüşle değil, konuşarak anlaşıyoruz. İş yeri ile çalışan arasında köprü oluyoruz. Çalışanların sıkıntılarını gidermek için arada köprü olmaya devam edeceğiz” dedi.

Üye sayısını artırmak için bilgilendirme toplantılarına devam ettiklerini kaydeden Usal, şu ana kadar TEDAŞ, havalimanı, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile görüşmeler yaptıklarını ifade etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star