Ana Sayfa Kültür/Sanat ÖZDEMİR MEMLEKETİ URFA’DA KONSER VERDİ

ÖZDEMİR MEMLEKETİ URFA’DA KONSER VERDİ

Şanlıurfa'nın Haliliye İlçe Belediyesi, Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında TRT sanatçısı Münevver Özdemir'i Haliliyeliler ile buluşturdu.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2015 Pazartesi 16:15
ÖZDEMİR MEMLEKETİ URFA’DA KONSER VERDİ

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Turgut Özal Parkı'nda düzenlenen Münevver Özdemir konserine İlçe Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcıları Haci Kanduza ve Osman Uludağ, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Tasavvuf ve Türk Sanat Müziği'nden eserler seslendiren Münevver Özdemir, yaklaşık iki saat sahne kaldı. Dinleyenlerin büyük beğenisini toplayan Özdemir, kendisini hemşerileriyle buluşturan Haliliye Belediyesi'ne teşekkür etti.

Haliliyeliler ile buluştuğu için Münevver Özdemir'e teşekkür eden Başkan Fevzi Demirkol, kültürel değerlere sahip çıkacaklarını daha önce de sık sık dile getirdiklerini ve bunun nişanesi olarak Münevver Özdemir'i davet ettiklerini ifade etti.

'HALİLİYE'DE DOLU DOLU BİR RAMAZAN'

Ramazan Ayı boyunca Haliliye Belediyesi'nin kentin 4 ayrı noktasında iftar, 1 noktasında ise sahur sofrası kurduğunu hatırlatan Başkan Demirkol, şunları kaydetti: "Haliliye Belediyesi olarak üç noktada ucu açık olmak üzere iftar ikramımız var. Bu Türkiye'nin her yerinde zaman zaman yapılan bir şey ama Haliliye ilk olarak sahur ikramımız var.Türkiye'de ilk ve tek. Muhtaç olsun olmasın evde yemek yapacak olanlara da yineTürkiye'de ilk ve tek sıcak yemek ikramı yapıyoruz. Ayrıca Akçakale ilçemizde de Türkmen, Arap, Kürt ve Akçakale halkımızın her akşam katıldığı bin kişilik iftar yemeğimiz var."

Konuşmaların ardından Başkan Demirkol, Münevver Özdemir'e çiçek ve hediye taktim etti. Konserin son bölümünde ise çalınan oyun havalarıyla çocuklar gönüllerince eğlendi.

Konsere Haliliye Belediye Meclis Üyeleri'nden; Ahmet İnan, Abdulkadir Bağış, Cuma Demir, Erdal Deniz, Emir Elden, Emin Coşkun ve İbrahim Felhan'da katıldı. 

 

 

 

(Kaynak: Gazeteipekyol)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star