Ana Sayfa Sağlık Özel hastaneler sömürmeye başladı

Özel hastaneler sömürmeye başladı

Şanlıurfa'da kapanan özel hastaneler ve tıp merkezlerinin ardından hastanelerde yoğunluk yaşanmaya başlandı. Bu fırsatı kötü emellerine alet eden özel hastaneler muayene adı altında 50-60 lira arasında fark parası almaya başladığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2016 Pazartesi 16:27
Özel hastaneler sömürmeye başladı

Sağlık sektörünün en sıkıntılı olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa’da özel hastaneler vatandaşları sömürmeye başladı. Kuruldukları ilk günlerde fark parası olarak 15 lira alan hastaneler, şimdilerde 50-60 lira almaya başladı. Urfahaber.net’e ulaşan vatandaşlar, özel hastanelere yönelik tepkilerini iletti.

‘VALİ VE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DURUMA EL ATMALI’

 Hastalar, yaptıkları açıklamada,”Hastanelerin kapanmasından sonra bunu fırsata çeviren Şanlıurfa Meydan Hastanesi ve Karaköprü İlçesinde bulunan Metrolife Hastanesi bizden fahiş muayene parası almaya başladı, bizleri sömürüyorlar. Şanlıurfa’daki özel hastanelerin yaptığı uygulama çok yanlış. Bu kadar yüksek muayene parası alınmasına yetkililer neden sessiz kalıyor. Bu konuya neden müdahale etmiyorlar. Bizlerin bu paraya vermeye gücümüz yok. Şanlıurfa Valimiz Güngör Azim Tuna ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerimizin bu konuya el atmaları ve gerekeni yapmasını istiyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağız.”ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Şanlıurfa’da SGK’nin yaptığı inceleme sonucu bazı hastanelerin kapısına kilit vurulmuş bazısı da SGK ile olan anlaşması iptal olmuştu.

KAYNAK: URFAGAPHABER

YORUMLAR
  • yorum2016-08-08 20:44:08Mehmet

    Allah belalarını versin 12 vekilimiz var yatıyorlar bizim müstahakımız dır

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık