Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri ÖZEL İDARE'YE 5 MİLYON LİRA EK BÜTÇE

ÖZEL İDARE'YE 5 MİLYON LİRA EK BÜTÇE

Şanlıurfa İl Özel İdaresi’ne aktarılan 5 milyon liralık ek bütçe, eğitim ve köy yollarına harcanacak.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2012 Cuma 12:43
ÖZEL İDARE'YE 5 MİLYON LİRA EK BÜTÇE

Şanlıurfa İl Genel Meclisi, Ağustos ayı 4. Birleşimi Mustafa Yavuz başkanlığında yapıldı. İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen birleşim yoklama ile açıldı. Bir önceki toplantıya ait tutanak özetlerinin okunmasının ardından meclise yazılı ve sözlü önergeler sunuldu. Meclis üyesi Necmettin Sağlam, Cumhuriyet Parkı’nın halka açılması için yazılı bir önerde verdi. Meclis Başkanı Yavuz ise, Vali Celalettin Güvenç ile daha önce parkın açılması için görüştüğünü ve valinin konuya sıcak baktığını anlatarak önergeyi oy birliğiyle vali Güvenç’e havale etti.

Komisyonlardan gelen raporların görüşülmesinin ardından 2012 yılı Özel İdare bütçesinin harcama kalemlerinde bulunan ödeneklerin yeterli olmaması nedeniyle ekli listedeki harcama kalemleri arasında harcama yapılması görüşüldü. Ve meclisin bütçesine ek olarak 5 milyon TL aktarıldı.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, kabul edilen ek bütçenin eğitim ve köy yolları için kullanılacağını kaydederek, şunları söyledi: “5 milyonluk ek bütçe kabul edildi. Gerekli taksimatlar yapıldı. Köy yollarına ve eğitime belli rakamlar aktarıldı. Komisyonlardan gelen raporlarımızı görüştük. Çalışmalarımızı aynı gayret ve titizlikle sürdürüyoruz.”

Meclis, yarın gerçekleşecek 5. birleşimle Ağustos ayı oturumlarını tamamlamış olacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da trafik kazası: 6 yaralı

Şanlıurfa'da trafik kazası: 6 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık