Ana Sayfa Türkiye Özel Kimlik Kartıyla Evlerine Gidebiliyorlar

Özel Kimlik Kartıyla Evlerine Gidebiliyorlar

Zonguldak Ereğli'deki Çeştepe Sokağı'nda oturanlar, sokak Karadeniz Bölge Komutanlığı sınırları içinde kaldığı için özel kimlik kartıyla evine gidebiliyor. Misafir gelince de nizamiyeye bildirmek zorundalar.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2011 Pazar 19:54
Özel Kimlik Kartıyla Evlerine Gidebiliyorlar
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde evlerinin bulunduğu sokak Karadeniz Bölge Komutanlığı sınırları içindeki kalan 50'yi aşkın vatandaş, nizamiye görevlilerine özel kimlik kartları göstererek evlerine gidebiliyorlar.

1948'de Karadeniz Bölge Komutanlığı'nın ilçeye konuşlandırılmasının ardından askeri sınırlar içerisinde kalan Çeştepe Sokağı'nın sakinleri, nizamiyeden her yıl yenilenen kartlarıyla giriş yapıyorlar.

Kırmaca Mahallesi'nin askeri sınırlar içinde kalan 12 haneli sokağında yaşayanlar, evlerine misafir edecek kişileri nizamiye bildiriyorlar. Nizamiyedeki görevliler, sokağa giren misafirlerin kimlikleri ile araçları varsa ruhsatlarını alarak içeri girmesine izin veriyorlar. Sokağa giriş ve çıkış sadece askeri nizamiyeden sağlanıyor.

Çeştepe Sokak'ta doğup büyüdüğünü belirten 50 yaşındaki Fikret Biçer, 50'yi aşkın kişinin yaşadığı sokaktaki evlerinde güven içinde yaşadıklarını, herhangi asayiş olayının meydana gelmediğini söyledi.

Nizamiye girişindeki kontrol nedeniyle misafirlerinin bazen zorluklar yaşayabildiğini anlatan Biçer, "Bu bizim hayatımızı biraz kısıtlasa da alıştık. Acil durum olduğunda ilk yardımı askeriyeden görüyoruz. Geçenlerde yaşadığımız yangında ilk müdahaleyi asker yaptı. Bu şekilde avantajları var. Sokağımızda ne kavga, ne hırsızlık, ne de başka bir asayiş olayı meydana geliyor" dedi. (cnn)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık