Ana Sayfa Eğitim ÖZEL ÜNİVERSİTELER, DİYARBAKIR’DA...

ÖZEL ÜNİVERSİTELER, DİYARBAKIR’DA...

6. Güneydoğu Anadolu Uluslararası Yüksek Öğretim Tanıtım Günleri’ Kapsamında, Türkiye Ve Kktc’den 14 Özel Üniversite Diyarbakırlı Öğrencilerle Buluştu.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2012 Perşembe 21:53
ÖZEL ÜNİVERSİTELER, DİYARBAKIR’DA...
Diyarbakır’da, ‘’6. Güneydoğu Anadolu Uluslararası Yüksek Öğretim Tanıtım Günleri’’ düzenlenen törenle açıldı. 3 gün açık kalacak olan tanıtım günlerine, Türkiye ve KKTC’den 14 özel üniversite katılarak, Diyarbakırlı öğrencilerle buluştu. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, ‘’Üniversitemiz, Diyarbakır’a özel önem vermektedir’’ dedi.

Diyarbakır Rotary Kulübü’nün, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğiyle bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘’Güneydoğu Anadolu Uluslararası Yüksek Öğretim Tanıtım Günleri’’ Sümerpark Resepsiyon Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı. Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, okul müdürleri, rehber öğretmenleri, öğrenci ve veliler katıldı.

ULUSLARARASI BİR ÜNİVERSİTE

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), standı Diyarbakırlı öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, UKܒnün en büyük özelliğinin, eksiksiz bir kampüste kaliteli eğitim vermek olduğunu söyledi. Yıldırım, üniversitelerinin Yüksek Öğretim Kurumu ve dünyanın bu alanda söz sahibi olan tüm kurumları tarafından tanınan uluslararası bir üniversite olduğunu belirterek, şöyle dedi:

‘’UKÜ, dünya çapında rekebet üstünlüğü sağlayan kaliteli eğitimi,modern teknolojik olanakları, mükemmel kampüsü ve güçlü akademik kadrosuyla geleceğin referans noktasıdır. Üniversitemiz öğrencilerine yurt sıkıntısı yaşamamaktadır. Öğrencilerimiz, isterlerse apart, isterlerse sütüdyo tipi yurtlarımızdan yararlana bilirler. Ayrıca isterlerse paket proğramlarımıza katılarak, eğitim, yurt ve 3 öğün yemek imkanın yararlanabilirler.’’


DİYARBAKIR’DAN BÜYÜK İLGİ

UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi  Yıldırım, Diyarbakır’daki tanıtım günlerine ikinci kez katıldıklarını ve bu sayede öğrencilerle bire bir görüşme imkanı bulduklarını kaydederek, ‘’Üniversitemize Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden büyük ilgi var. Diyarbakır’dan ilgi ise her yıl katlanarak artmaktadır. Dolayısıyla Üniversitemiz, Diyarbakır’a özel önem vermektedir’’ dedi .


İNGİLTERE’DEN İKİNCİ DİPLOMA

Yıldırım, üniversitelerinin öğrencilerine İngiltere’nin seçkin iki üniversitesi olan University Of Sunderland ve University  Of Wolverhampton‘da çift diploma imkanı sunduğunu da ifade ederek, sözlerini şöyle yamamladı:

‘’Öğrencilerimiz 3+1 şeklinde, yani 3 yıl üniversitemizde, 1 yılda anlaşmamız olan ve eğitim müfredatı üniversitemizle aynı olan İngilterenin söz konusu iki üniversitesinden birinde öğrenim görerek çify diploma sahibi oalacaklardır. Yine  Türkiye’nin  önde gelen üniversitelerinden biri olan  Marmara Üniversitesi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi arasında yapılan anlaşma gereği,  3 ve 4. sınıfları Marmara Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerimiz çift diploma sahibi olmaktadır.’’YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star