Ana Sayfa Urfa Haberleri ÖZGÖKÇE: “ŞANLIURFA TARIMINDA SORUNLARI BİRLİKTE GİDERECEĞİZ”

ÖZGÖKÇE: “ŞANLIURFA TARIMINDA SORUNLARI BİRLİKTE GİDERECEĞİZ”

Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Gıda Kontrol Laboratuar Müdürlüğü, TKDK il Koordinatörlüğü ve Tarım Kredi Kooperatifi haftalık sivil toplum kuruluşu toplantısını Çukobirlik’te gerçekleştirdi. Toplantıda pamuk üreticilerinin sorunları, makineli hasat, üreticilerin eğitimi ve pamuk kirliliğinin önlenmesi için yapılacak çalışmalar konuşuldu.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2014 Pazar 15:04
ÖZGÖKÇE: “ŞANLIURFA TARIMINDA SORUNLARI BİRLİKTE GİDERECEĞİZ”

Toplantıda konuşan Çukobirlik Şanlıurfa Yönetim Kurulu Başkanı Selehattin Güneş, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürümüze, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü İl Müdürümüze, TKDK İL Koordinatörlüğü’ne teşekkür ediyoruz. Bugün Çukobirlik’i ziyaret ettiler. Bu ziyaretlerinden dolayı Çukobirlik olarak memnun kaldık. Şanlıurfa tarım şehridir. Yeni açılan GAP tarımsal eğitim merkezinde çiftçilerimizin eğitim almaları ve tarımda modern teknikler kullanarak üretim yapmaları bizleri memnun edecektir. Sayın Müdürlerimizin bu ziyaretinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürü Necip Özgökçe, “Tarım Bakanlığımızın taşra teşkilatları olarak geleneksel hale getirdiğimiz sivil toplum örgütlerinden Çukobirlik başkanımızı ziyaret ettik. Tabi ki burada bizim bu kurumlarla beraber iş birliği yapmak, özellikle sivil toplum örgütleriyle beraber onların potansiyelinde olan üreticilerimizi yönlendirmek beraber Şanlıurfa’mız için eksik olan taraflarımızı tespit ederek. Karşılıklı gidereceğimiz sorunlarını burada gidermek ve burada gideremediğimiz sorunları da raporlayıp üst birimimiz olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yönlendirip bu şekilde çözüm arayışı içerisindeyiz. Tabi ki sonuçta bir kurumun tek başına yapacağı işler farklıdır. Ama farklı kurumların bir araya gelerek güç birliği oluşturması beraber yapacağı etki çok daha farklı olur. Biz şu anda güç birliği ile beraber hareket ediyoruz. Bu güç birliğimiz de alanımızda yaşayacaktır. Sonuçta bu hareketle çıkılan iyi bir niyet bu eminim ki Şanlıurfa’mızın hem Tarım da hem gıda hem de diğer alanına da yaşayacaktır. Bu iş birliklerini önemsiyoruz” diye konuştu.

kaynak: İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star