Ana Sayfa Urfa Haberleri Özgür-Der Siverek Devlet Hastanesinde Yaşananları Kınadı

Özgür-Der Siverek Devlet Hastanesinde Yaşananları Kınadı

Siverek Özgür-Der Temsilciliği yayınlamış olduğu basın açıklamasıyla, Siverek Devlet Hastanesinde diyaliz hastalarının yaşadığı mağduriyeti kınadı.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2011 Cuma 12:27
Özgür-Der Siverek Devlet Hastanesinde Yaşananları Kınadı
Siverek’te asıl görevleri “halka hizmet” olan kurumların halka zulmetmesi, ne yazık ki; alışageldiğimiz bir durumdur. Bu zincirin son halkasını Siverek Devlet hastanesinin diyaliz birimi ve Hastane Başhekiminin diyaliz hastalarına reva gördükleri zulüm oluştur.


Diyaliz hastalığının ihmale gelmeyen hayati bir hastalık olduğu gerçeğinden hareketle; Siverek Devlet Hastanesinin hemodiyaliz ünitesinde tedavi gören yaklaşık 60 diyaliz hastasına bir ayı aşkın bir süredir çeşitli bahanelerle tedavi uygulanmaması kabul edilebilir bir durum değildir. Diyaliz hastalarına tedavi uygulanmadığı gibi hasta sahiplerinin şikâyetleri de kulak ardı edilmiştir.


Sağlık alanı başta olmak üzere Siverek halkına gerekli önemi vermeyen bu zihniyet eksikliklerini gidermek bir yana bu eksiklikleri haber yapmak isteyen Şükrü Dolaş ve Mehmet Sezgin gibi gazeteci arkadaşların konuyla ilgili haber yapılmasını engellemeye çalışmıştır. Hastane içinde haber yapmaları engellendiği gibi hastanenin özel güvenliği kullanılarak gazeteciler hastaneden dışarı atılmak istenmiştir.

Halkın vergileri ile halka hizmet etmesi gereken kurum ve kuruluşların ellerinde bulunan devletin imkânları ile halka zulmetmesi kabul edilemez.


Tüm bu gelişmeler ışığında Siverek Özgür-Der şubesi olarak; yaşanan bu gelişmelerde payı olanları kınıyor, ilçe Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu başta olmak üzere konuyla ilgili tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz.

Bu eksiklikler giderilmediği müddetçe bu konu ile alakalı tüm yetkililerin de bu eksikliğe ortak olduğunu deklare ediyoruz.

Özgür-Der Siverek Temsilciliği Adına
Cemil YEŞİLDAĞ

kayna: www.sivereksehri.com
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık