Ana Sayfa Urfa Haberleri Özverili Çalışan İşçilere Teşekkür Etti

Özverili Çalışan İşçilere Teşekkür Etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz Siverek'te karla mücadele eden işçileri ziyaret ederek baklava ikramında bulundu

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2015 Cumartesi 11:10
Özverili Çalışan İşçilere Teşekkür Etti

                       

            Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz Siverek'te karla mücadele eden işçileri ziyaret ederek baklava ikramında bulundu

 

            Ankara'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun düzenlediği Belediye Başkanları İstişare toplantısına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa dönüşünde ilk olarak  Siverek'e gelerek burada yapılan karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren özverili bir şekilde çalışan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Siverek Belediyesi ekiplerine baklava ikramında bulunan Başkan Güvenç, "Halkımız için  sabaha karşı karla mücadeleye başlayıp, gece saatlerine kadar çalışan işçi kardeşlerimize  teşekkür ediyorum" dedi.

 

            Kentte  sabah erken saatlerinden itibaren etkisi artırarak devam eden yoğun kar yağışının hemen ardından Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonluğunda oluşturulan  "Kriz Masası" ile yaşanan olumsuzluklara anında müdahale ettiklerini ifade eden Başkan Güvenç, "Dün geceden itibaren Şanlıurfa'mızda yılladır görülmeyen şiddetli bir kar yağışı başlamıştır. Karın yağışıyla birlikte, İlçe Belediyelerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz olarak Kriz masaları oluşturarak Büyükşehir Belediyemizin bütün araçlarıyla arkadaşlarımız teyyakuza geçtiler. Sabahın erken saatlerinden bu saatlere kadar, karla mücadeleye devam ettiler. Kent merkezinde yoğun kar yağışından dolayı zaman zaman trafik aksasa bile çok şükür işçi kardeşlerimizin özverisiyle zamanında müdahale ettik. bazı bölgelerde su arızaları oldu ve onlarıda telafi ettik. inşallah bu kar bereketli bir yazın habercisi olur" şeklinde konuştu.

 

            Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ise, "Siverek Temizlik Müdürlüğüne bağlı işçi kardeşlerimizle birlikteyiz. öğlen saatlerinde Siverek'e yoğun bir yağışı yağmasıyla birlikte Karla mücadele çalışmalarımız başladı. işçi kardeşlerimizle birlikte  çok şükür bir sıkıntı yaşamadan kar yaşını atlattık.

 

            Siverek incelmesinden sonra kent merkezinde geçen Başkan Güvenç, Karaköprü'de Büyükşehir Belediyesinin kar temizleme çalışmalarını inceledi.

 

Öte yandan şehir merkezi, ilçeler ve köylerde çalışmalarını sabaha kadar sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bütün yolları ulaşıma açarken oluşabilecek don olaylarına karşı tuzlama çalışmalarını devam ettirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık