Ana Sayfa Siyaset Özyavuz'dan 19 Mayıs Kutlaması

Özyavuz'dan 19 Mayıs Kutlaması

MHP Şanlıurfa Milletvekili adayı İbrahim Özyavuz Şanlıurfa'nın ve Gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2011 Çarşamba 12:50
Özyavuz'dan 19 Mayıs Kutlaması
MHP Şanlıurfa Milletvekili Adıyı İbrahim ÖZYAVUZ, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayaramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak Gençlerimizin ve Şanlıurfanın Bayramını kutladı. Özyavuz mesajında Şanlıurfalı Gençlerimize şöyle seslendi.

19 Mayıs Milletimizin tarihinde önemli kilometre taşlarından birisidir. 19 Mayıs, Milletimizi tanımayanların her şeyin bittiğini iddia ederken, Türk Milletinin tüm asaletiyle tarih sahnesinde bir kez daha şaha kalkışıdır. 19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin, tarihte birçok kez yaptığı gibi yine küllerinden yeniden doğarak,  bu Milletin esaret altında yaşayamayacağını ve vatan topraklarının uzun süre işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığı tarihtir. Milletimizin büyüklüğünü gösteren bir destanda şu dur ki;  Dünya da kurtuluş savaşı verip de bu savaşı demokratik bir meclisle yapan yegane millettir. Yüce Milletimiz, Kurtuluş Savaşını, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Millet iradesinin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kontrolünde gerçekleştirmiştir. Bugün de asla vazgeçmeyeceğimiz güç kaynağımız millet iradesidir. Günümüzde de bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. Sevgili gençler, Dünyada başka bir milletin katlanamayacağı büyük fedakârlıklar, bedeller ödenerek ve binlerce şehit kanı ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu büyük emaneti yaşatmak ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Geleceğimizin teminatı sizler, Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine sizler taşıyacaksınız. Bu günlerde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz, sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun, çözülemeyecek bir problemin bulunmadığını unutmamalıyız. Günümüzde, Dünyada sözü geçen, bölgesinde ise alternatifsiz lider Ülke konumunda olan Ülkemizde Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı ve tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz. Asla unutmamalıyız, tüm Milletin evlatlarının şehit kanıyla meydana gelmiş, Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak özgürce yaşamasına imkân sağlayan Türkiye Cumhuriyetidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatanın her karış toprağında canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını tebrik ediyor ve tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum. İbrahim ÖZYAVUZ MHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star