Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Dünya Pakistan'da intihar saldırısı: 68 ölü

Pakistan'da intihar saldırısı: 68 ölü

Pakistan'ın kuzeybatı kesiminde yer alan bir emniyet akademisine yapılan inthar saldırısında ölenlerin sayısı 68'e yükseldi.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2011 Cuma 02:19
Pakistan'da intihar saldırısı: 68 ölü
Pakistan'ın kuzeybatı kesiminde yer alan bir emniyet akademisine yapılan inthar saldırısında yaklaşık çok sayıda kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. 

Polis yetkilileri, ilk belirlemelere göre saldırının biri akademi girişinde olmak üzere 2 intihar bombacısı tarafından düzenlendiğini, akademide iki ayrı patlama meydana geldiğini bildirdi.

Yetkililer, ölü sayısının çok daha fazla olmasından endişe edildiğini söyledi.

ÖLÜ SAYISI 68'E YÜKSELDİ

Pakistan'ın kuzeybatı kesiminde yer alan bir emniyet akademisine yapılan inthar saldırısında ölenlerin sayısı 68'e yükseldi. 

Polis yetkilileri, akademide biri giriş kapısı yakınında olmak iki patlama meydana geldiğini, ilk belirlemelere göre intihar saldırısı olarak görülen patlamada ölenlerin çoğunun akademide eğitim alanlardan oluştuğunu kaydetti.

Yetkililer, çok sayıda kişinin de yaralandığı patlamalarda can kaybının daha fazla olmasından endişe edildiğini söyledi.

ÇİFTE SALDIRIYI TALİBAN ÜSTLENDİ

Pakistan'ın kuzeybatısındaki polis akademisine yapılan intihar saldırılarında ölenlerin sayısı 70'e ulaştı. Çifte saldırıyı, Taliban üstlendi.

El Kaide'nin müttefiği Pakistan Taliban Hareketi'nin (PTH) sözcüsü İhsanullah İhsan, AFP ajansına telefonla yaptığı açıklamada, Pakistan'ın kuzeybatısında polis eğitim merkezini hedefleyen çifte saldırının "şehit Usame bin Ladin'in intikamının alınması için ilk eylem" olduğunu söyledi.

Taliban sözcüsü, "Pakistan ve Afganistan'da daha büyük saldırılar bekleyin" diye tehdit etti.

Pakistan makamları da, sınır polis memurlarının eğitim merkezine yönelik saldırıda ölenlerin sayısının 70'e ulaştığını açıkladı. Saldırıda, 20'si ağır 115 kişinin de yaralandığı bildirildi.Motosikletli intihar komandolarınca gerçekleştirilen saldırıda 10 kilogram patlayıcı madde kullanıldığı belirtildi.

Usame bin Ladin'in Pakistan'ın kuzeyinde Amerikan komandoları tarafından öldürülmesinden 11 gün sonra Taliban'ın etkin olduğu aşiretler bölgesinin yakınındaki Şarsadda'da girişilen bu büyük saldırıda ilk bombanın intihar saldırganı tarafından patlatıldığını belirten Pakistan makamları, saldırının sınırları koruyan korucu teşkilatı Frontier Constabulary'nin eğitim merkezinde eğitim alan genç emniyet mensuplarını hedeflediğini kaydetti.

Saldırının, genç emniyet mensuplarının, 10 günlük izinlerine gitmek için otobüslere bindikleri sırada meydana geldiği belirtildi.

Yerel televizyonlar, saldırıda hasar gören çok sayıda araç ve binanın görüntüsünü yayımladı.(Sabah.com.tr)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa’lı İş Adamı Fetöcülerin Hedefinde

Urfa’lı İş Adamı Fetöcülerin Hedefinde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık