Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Eğitim PALA : KIZ ÇOCUKLARININ OKULA BAŞLAMASI İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCIYORUZ

PALA : KIZ ÇOCUKLARININ OKULA BAŞLAMASI İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCIYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Avrupa Birliği'nin ortaklaşa yürüttüğü "Kız Çocuklarının Okullaşma Oranın Artılması" projesi kapsamında "İl Eylem Planları" çalıştayı başladı.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2012 Pazartesi 13:49
PALA : KIZ ÇOCUKLARININ OKULA BAŞLAMASI İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCIYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Avrupa Birliği'nin ortaklaşa yürüttüğü "Kız Çocuklarının Okullaşma Oranın Artılması" projesi kapsamında "İl Eylem Planları" çalıştayı başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Hilton Oteli'nde gerçekleştirilen ve 5 gün sürecek çalıştayda, 16 ilden gelen eğitim uzmanları projeyle ilgili yürütükleri çalışmalar hakkında bilgi verecek.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, eğitimci olarak kız çocukların okulla kazandırılması konusunda büyük çaba harcadıklarını belirtti.

Şanlıurfa'da kız çocukların okullaşma oranın çok düşük olduğunu ifade eden Pala şunları kaydetti:

"Maalesef kız çocuklarının okullaşması noktasında sıkıntı çeken illerden birisiyiz. Ama yavaş yavaş bu çemberi kırıyoruz. Kız çocuklarımız süratle okullara geliyorlar. 12 yılık zorunlu eğitim de bizim projemize en büyük desteği veriyor. Kız çocuklarının hakikaten okullara kazandırılması Türkiye'mizin geleceği açısından önemlidir. Biz bunu çok önemli buluyoruz. Zira kız çocukları bilinçli hale getirilir, bilgiyle donatılırsa geleceğin Türkiye'si çok daha iyi emin ellere teslim etmiş olacağız."

Açılış konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan ve kız çocuklarının okullaşma oranının artırılması için çekilen kısa film gösterildi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Veliler Çocuklarını Çatısı Sökülen Okula Göndermiyor

Veliler Çocuklarını Çatısı Sökülen Okula Göndermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık