Ana Sayfa Türkiye Parayı Veren Taciz Eder!

Parayı Veren Taciz Eder!

Geçtiğimiz yıl eşiyle yaşadığı bir tartışma nedeniyle Çorlu Cumhuriyet Polis Merkezi’nde şikayete giden T.Ş., karakolda polis amiri, G.B.’nin tacizine uğramıştı.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2011 Pazar 19:16
Parayı Veren Taciz Eder!
Geçtiğimiz yıl eşiyle yaşadığı bir tartışma nedeniyle Çorlu Cumhuriyet Polis Merkezi’nde şikayete giden T.Ş., karakolda polis amiri, G.B.’nin tacizine uğramıştı. Tacizler sonrasında da devam etmiş, polis G.B., T.Ş.’nin telefonlarına cinsel içerikli mesajlar göndermişti. T.Ş.’nin mesajları da göstererek savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine, polis hakkında dava açılmış ve açığa alınmıştı. Taciz davasının 2 duruşması Çorlu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Para cezasına çevirdi

Duruşmaya, sanık ve sanık avukatı ile T.Ş.’nin avukatı Eren Keskin katıldı. Duruşma sonunda kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık polisi 125 gün hapis cezasına çarptırdı ancak ceza, para cezasına çevrildi. Mahkeme, sanığın daha önceki suçlarından dolayı indireme gitmedi. Keskin, verilen cezanın yetersiz olduğunu belirterek, karara itiraz edeceklerini söyledi. Keskin ayrıca tazminat davası açacaklarını bildirdi.

HDK’den destek

Öte yandan HDK Kadın Meclisi üyeleri ve Gözaltında Cinsel Taciz ve Tecavüze Karşı Hukuki Yardım Bürosu, duruşma öncesi adliye önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Ayşe Akıncı, “Toplumda militarist düşüncelerin hakim olması ve yine militarist kuvvetlerin statükocu direnişleri, şiddet ortamını daha da arttırdığı gibi, artan militarizasyonun erkek dünyasındaki yörüngüleri de her geçen gün sertleşiyor” dedi.

Tacizciler yargılansın

İzmir Karabağlar Karakol’unun Fevziye Cengiz’e yönelik polis şiddetini hatırlatan Akıncı, “Her gün onlarca kadın erkek şiddetine maruz kalıyor, vahşi biçimlerde öldürülüyor. Devletten koruma isteyen kadınlar, kolluk güçlerinin cinsel saldırısının hedefi oluyor. Yapılan suç duyuruları ya işleme konulmuyor ya da savcılıkların tozlu raflarında bekletiliyor. Hukukun koruma şemsiyesi şiddeti yaşayan kadınları değil, suç işleyenleri koruyor” diye konuştu.(özgürgündem)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık