Ana Sayfa Urfa Haberleri PARKOMAT İÇİN REFERANDUM YAPILACAK

PARKOMAT İÇİN REFERANDUM YAPILACAK

Şanlıurfa’da haftalardır tepkiye neden olan Parkomat sorunlarına Büyükşehir Belediyesi ilginç bir yöntem budu. Seçim yaparmış gibi referandum yani anket yapılacak ve bu bağlamda Parkomat çalışması yapılacak.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2014 Salı 11:41
PARKOMAT İÇİN REFERANDUM YAPILACAK

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde trafik yoğunluğunun bulunduğu alanlarda trafik geçişinde trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla uygulanan Parkomat projesi yapılandırıyor.

 

Sabit araç parklarımı azaltmak ve büyük ölçüde önlemek için kent genelinde yol kenarı Parkomat alanlarında yeni düzenleme ile ilk 15 dakika ücretsiz olarak uygulanarak, tarihi bölgeler için 15-60 dakika arası 3 TL, daha sonraki her saat için 1,5 (Bir Buçuk) TL; Diğer alanlarda ise 15-60 dakika arası 2 TL, daha sonraki her saat için 1 TL ücretle fiyatlandırılmıştır.

 

Kısa süreli parklanmalardan halkın ücretsiz faydalanmasını amacı güden bu çalışmayla Büyükşehir Belediyesi, yol kenarı parklanma alanları kısa süreli kullanımlara yönelterek, araç parklanmalarında daha çok sirkülasyon sağlanıp yol kenarlarında sabit ve çakılı parklanmaların azaltılması hedeflenmektedir.

Yeni Duruma Göre

 Alanlar 0-15 Dk.              15-60 Dk             Her Saat

Tarihi Bölge        Ücretsiz               3 TL       1,5 TL

Diğer Alanlar      Ücretsiz               2 TL       1   TL

 Bahçelievler Mahallesindeki trafik yoğunluğu azaltmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, mahallede yaşayan esnaf ve vatandaşlarla yapacağı anket sonucuna göre kamuoyunun taleplerini değerlendirecek.

 Öte yandan trafik yoğunluğu dikkate alınarak, Adalet Cad. (Yeni Vilayet Önü), Şanmed Hast. Önü, Şehit Nusret Cad. (Şehitlik Çamlık Önü) ve 147. Sk. Stad Apt. ve Eski 11 Nisan Stadı Arasındaki sokak’ları dışında parkomat uygulamasına gidilmeyecektir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık