Ana Sayfa Urfa Haberleri PASAJ ESNAFI " DİLENCİLER BİZDEN ÇOK PARA KAZANIYOR"

PASAJ ESNAFI " DİLENCİLER BİZDEN ÇOK PARA KAZANIYOR"

Suriye,Irak,Filistin ve Gazze'deki savaşlar,Şanlıurfa'daki ekonomiye büyük darbe vurarak esnafın işlerinin azalmasına neden oldu.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2014 Perşembe 06:11
PASAJ ESNAFI

Suriye'de yaklaşık 4 yıldır süren iç savaş'ın yanı sıra son zamanlarda gündemden düşmeyen İsrail2in Gazze ve Filistin halkına yönelik yaptığı acımasız katliamların sonucunda dolarda yükseliş yaşanırken Türkiye'nin İstanbul tahta kalenin ardından  2.büyük pasajlarından olan Kapaklı pasajı esnafı işlerin olmamasından yakındı.

Şanlıurfa'ya yerleşen Suriyelilerin ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini belirten Pasaj esnafı işlerin olmadığını dile getirerek dilencilerin kendilerinden daha çok iş yaptıklarını söylediler.

Pasaj esnafı: " Yıllardır Suriye'de bir savaş yaşanıyor ve ülkelerinden kaçan binlerce kişi Şanlıurfa'ya yerleşti buda biz Urfalıları çok etkiledi.Ev kirasından sosyal hayata kadar bizi etkileyen Suriyelilerin olduğu gibi piyasada öldü.Dolar savaşlar yüzünden yükseliyor buda bizim işimizi zorlaştırıyor fiyatlarda yükseliş oluyor.İnşallah Suriye'de,Filistinde,Gazze'de,Irak'ta yaşanan bu savaşlar kısa sürede son bulur dediler.

Öte yandan bazı esnaflar ise işlerinin olmama sebeplerini ise büyük marketlerin ve AVM'lerin şehir merkezinde olduğundan kaynaklandığını belirttiler.

Özel Haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık