Ana Sayfa Türkiye Payanda hırsızlığı elektrik kesintisine yol açıyor

Payanda hırsızlığı elektrik kesintisine yol açıyor

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) Batman İl Müdürü Yusuf Açar, payandaları çalınan elektrik direklerinin devrilmesine, dolayısıyla elektrik kesintilerine yol açtığını bildirdi

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2018 Perşembe 19:43
Payanda hırsızlığı elektrik kesintisine yol açıyor

Açar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gercüş ilçesine bağlı Kayapınar beldesinde yüksek gerilim hatlarını taşıyan direklerde bulunan çapraz payandaların çalındığını, bu nedenle de direğin devrilmesi sonucu beldede enerji kesintisi yaşandığını belirtti. 

Mevcut direğin onarılmasının tamamlanmasına kadar enerjisiz kalan beldeye alternatif hatlardan elektrik verdiklerini dile getiren Açar, şunları kaydetti:

"Kayapınar beldesinde ve aynı hattan beslenen onlarca köyü karanlıkta bırakan hırsızlar, yüksek gerilim hattına ait galvanizli direğin çapraz payandalarının neredeyse tamamını çaldı. Taşıma direnci zayıflayan direk rüzgarın da etkisi ile devrildi. Çalınan payandaların küçük paralara satıldığını, alanların da bunları bahçe çiti olarak kullandıklarını duyuyoruz. Bu yapılan zaman ve iş gücü kaybına yol açıyor. İnsanlar enerjisiz kalıyor." 

 

AA

 
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koyun otlatırken kitap okuyan Kader'e davet

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koyun otlatırken kitap okuyan Kader'e davet

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık