Ana Sayfa Ekonomi PayPal Türkiye, İnternet Kullanıcılarını Uyardı..

PayPal Türkiye, İnternet Kullanıcılarını Uyardı..

PayPal Türkiye Ülke Müdürü Kıvanç Onan: -''Dolandırıcılık sitelerine karşı özel algılama araçlarımız olduğu gibi sadece bu siteleri belirlemek ve kapatmak için çalışan elemanlara sahibiz''

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2011 Pazar 11:31
PayPal Türkiye, İnternet Kullanıcılarını Uyardı..
Online alışveriş ödeme sistemi PayPal Türkiye Ülke Müdürü Kıvanç Onan, dolandırıcılık sitelerine karşı özel algılama araçları olduğu gibi sadece bu siteleri belirlemek ve kapatmak için çalışan elemanlara sahip olduklarını bildirdi.

Kıvanç Onan, yaptığı yazılı açıklamada, PayPal'ın kendini sürekli yenileyen anti dolandırıcılık sistemine sahip olduğunu belirtti.


Dolandırıcılık sitelerine karşı özel algılama araçları olduğu gibi sadece bu siteleri belirlemek ve kapatmak için çalışan elemanlara sahip bulunduklarını ifade eden Onan, Türkiye'de online alışverişin çok hızlı artış gösterdiğine, 2010 yılında 4.5 milyar dolarlık e-ticaret potansiyeline ulaşıldığına dikkati çekti.


Onan, Türkiye'nin, online işletmeler ve dolayısıyla online ödeme sistemleri için büyük bir pazar oluşturduğunu, önümüzdeki 5 yıl içinde büyüyecek olan e-ticaret ile birlikte online ödeme sistemlerinin de yaygınlaşacağını vurguladı.


İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Ekim ayında 872 kişiyi dolandırdıkları gerekçesiyle bir çeteyi yakaladığını ve son dönemde bu tür dolandırıcılık haberlerinin artış gösterdiğini ifade eden Onan, PayPal'ın kullanıcıların finansal ve kişisel bilgilerini saklı tutarak, tanımadıkları bir siteden alışveriş yapmaları halinde duyacakları endişeleri ortadan kaldırdığını belirtti.


Onan, şunları kaydetti:

''İnternette birçok güvenlik tehdidi var ve PayPal bu tehditlere karşı aralıksız savaşıyor. Dolandırıcılık sitelerine karşı özel algılama araçlarımız olduğu gibi bu siteleri belirlemek ve kapatmak için çalışan elemanlara sahibiz. Bir şirketin çabasının yetemeyeceği phishing'i (kişisel bilgileri çalmak üzere tasarlanmış sahte siteler) engellemek için birçok farklı önlem alıyoruz. En önemlisi, her transferin sistemden geçtiğini kontrol ederek, kendini yenileyen anti-dolandırıcılık sistemine sahibiz. Sektör ortaklıklarımız ile internet servis sağlayıcılarla yakın çalışarak belirlenen sahte sitelerin kaldırılmasını sağlıyoruz. Sahte siteler ve kimlik hırsızlığına karşı yapılanmış sektörel organizasyonlar ile ortaklaşa çalışmalar yürütüyoruz. Online güvenlik merkezimiz sayesinde kullanıcılara internette daha güvenli kalmalarını sağlayacak bilgiler sunuyoruz. Tüm bunlara ek olarak, PayPal alıcı koruma politikası ile üçüncü partilerle yaşanacak sorunlar için geri ödeme yaparak kullanıcılarımızı koruyor.''

PayPal'ın 2010 yılı içinde tüm dünyada e-ticarette yapılan ödemelerin yüzde 18'ini gerçekleştirdiğini ifade eden Onan, Türkiye pazarında da kısa zamanda daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı amaçladıklarını vurguladı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık