Ana Sayfa Urfa Haberleri Pazarda Hamal, Minder'de Türkiye Şampiyonu

Pazarda Hamal, Minder'de Türkiye Şampiyonu

anlıUrfa'da 7 sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Abdulkadir Atsak, pazarda el arabasıyla hamallık yaparak, hazırlandığı judo müsabakalarında, minderde 6 rakibini eleyerek Türkiye şampiyonu oldu.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2011 Çarşamba 11:39
Pazarda Hamal, Minder'de Türkiye Şampiyonu
ŞanlıUrfa'da 7 sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Abdulkadir Atsak, pazarda el arabasıyla hamallık yaparak, hazırlandığı judo müsabakalarında, minderde 6 rakibini eleyerekTürkiye şampiyonu oldu. Atsak'ın yakaladığı bu başarı, Şanlıurfalı judocu 180 çocuğa umut oldu. 

Bahçelievler semtinde bulunan Judo İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü, Abdulkadir Atsak'ın, kısa bir süre içerisinde judoda elde ettiği başarısıyla adından söz ettirdi. Haftanın 2 günü semt pazarlarına gelenlerin aldığı sebze vemeyveleri el arabasıyla taşıyarak, Türkiyeminikler judo şampiyonasına hazırlanan Atsak, geçen Temmuz ayında Tekirdağ'da çıktığı minderde 26 kiloda Türkiye şampiyonu olarak memleketi ŞanlıUrfa'ya döndü. Okul, pazar, ve judo antrenmanları arasında mekik dokuyan Atsak'ın en büyük destekçisi kurs hocası Ali İhsan Delioğlu ve ailesi oldu. Bir akrabasının tavsiyesi üzerine judo kurslarına yazılarak, 2 yıllık çalışma sonucunda Türkiye şampiyonu olan Abdulkadir Atsak'ın, bu kez hedefinin yıldız ve millilerde Türkiye Avrupa Balkan Şampiyonası'nda dereceye girip madalyayala ŞanlıUrfa'ya dönmek olduğunu söyledi. 

Semt pazarlarında alışverişe gelenlerin ağır poşetlerini taşıyarak, antrenmanlara hazırlandığını, teknik bilgilerini ŞanlıUrfa Judo İhtisas Kulübü'nde aldığını belirten Abdulkadir Atsak, şöyle did: 

"Daha önce judo sporunun ne olduğunu bilmiyordum. Bir akrabamın tavsiyesi üzerine buraya gelerek,çalışmalara katıldım. Hocalarım benimle çok ilgilendi. Onların sayesinde önce bölgeler arası düzenlenen yarışmalarda birinci oldum. Sonra Tekirdağ'da düzenlenen ve 800 yarışmacının kaldığı müsabakalarda 6 rakibimi minderde yendi

haberler

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık