Ana Sayfa Urfa Haberleri Pedallar Barış İçin Atıldı

Pedallar Barış İçin Atıldı

Atilla Bisiklet Takımı, kimsesiz çocuklara yardım etmek ve çözüm sürecine destek vermek amacıyla, "Barışa Doğru Bisiklet Turu" düzenledi.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2013 Salı 19:41
Pedallar Barış İçin Atıldı

Bisiklet Kültürünü Geliştirme Spor Kulübü Derneği ve Atilla Bisiklet Takımı, kimsesiz çocuklara yardım etmek ve çözüm sürecine destek vermek amacıyla, "Barışa Doğru Bisiklet Turu" düzenledi.

İstanbul'dan başlayan bisiklet turu; Bolu, Ankara, Aksaray, Adana, Gaziantep,Şanlıurfa ve Siverek'te devam etti. Bisiklet Kültürünü Geliştirme Spor Kulübü Derneği ve Atilla Bisiklet Takımı kaptanı Atilla Atay yaptığı açıklamada, "Ülkemizde 30 yıldır devam eden savaşın sonlandırılmasına yönelik yapılan çalışmalara destek vermek amacıyla, Diyarbakırlı ve Mardinli kimsesiz çocuklara bisiklet dağıtımı, Diyarbakır ve Mardin'i kapsayan kültür turu yapmak amacıyla 'İstanbul- Diyarbakır- Mardin bisiklet turu' gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle halkımız ve devletimiz için olumlu bir gelişme olduğunu düşündüğümüz bu süreç için, sivil toplum kuruluşlarının, sanatçılar, sporcular ve daha geniş bir kitleye hitap eden kişi ve kurumların destek vermesi, bunu dillendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sürece kendim ve takımım adına destek vermesi, bunu dillendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sürece kendim ve takımım adına destek veriyorum. Devamında da başka projelere destek vermeye şahsım ve Atilla Bisiklet Takımı olarak devam edeceğiz. 1545 kilometrelik bisiklet turu 8 etaptan oluşmakta ve tamamı bisikletle geçilecektir. Bu organizasyon vesilesiyle, halkımıza sporun saf ve temiz doğasını, dünyanın insanlık için en faydalı araç olarak seçtiği bisikletle, özgürlük ve mutluluk sembolüyle birleştirerek çok yönlü mesaj vermeye çalışacağız" dedi.

Bisiklet takımı, Siverek'te paşa konağında yenilen yemek sonrasında yoluna devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık