Ana Sayfa Urfa Haberleri Petrol Hırsızlığı Şebekesine Darbe: 13 Gözaltı

Petrol Hırsızlığı Şebekesine Darbe: 13 Gözaltı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından, petrol boru hatlarından hırsızlık yaptığı saptanan şebekeye yönelik Şanlıurfa ve Adıyaman'da düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2013 Cuma 17:19
Petrol Hırsızlığı Şebekesine Darbe: 13 Gözaltı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından, petrol boru hatlarından hırsızlık yaptığı saptanan şebekeye yönelik Şanlıurfa ve Adıyaman'da düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kırsal noktalardan geçen BOTAŞ ve TPAO'ya ait boru hatlarının yüzeye yakın kısımlarını delerek ham petrol hırsızlığı yapan kişilere yönelik çalışma başlattı. Jandarma, uzun süren takibinde gece geç saatlerde kırsal noktalardaki boru hatlarından çalınan petrolün, tesislerde işlenerek akaryakıt istasyonlarında satıldığını saptadı. Şebekenin çalışma sistemini ve üyelerini belirleyen jandarma, bu sabah savcılık kararı ile operasyon başlattı. 210 jandarma erinin katılımıyla Şanlıurfa ve Adıyaman'da 14 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 13 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatsız av tüfeği, kenevir bitkisi ile hırsızlık sırasında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Bugüne kadar petrol boru hattına taktıkları 6 vana ile 10 ayrı hırsızlık olayını yaparak haksız kazanç sağladığı saptanan şüphelilerin İl Jandarma Komutanlığı'nda sorgulanmasına başlandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık