Ana Sayfa Urfa Haberleri PEYGAMBER EFENDİMİZE (S.A.V.) YAKIŞIR ZİYAFET 120 BİN KİŞİYE TİRİT

PEYGAMBER EFENDİMİZE (S.A.V.) YAKIŞIR ZİYAFET 120 BİN KİŞİYE TİRİT

ŞANLIURFA’DA HZ. İBRAHİM BEREKETİ ,120 BİN KİŞİYE TRİT İKRAM EDİLDİ.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2012 Cumartesi 03:49
PEYGAMBER EFENDİMİZE (S.A.V.) YAKIŞIR ZİYAFET 120 BİN KİŞİYE TİRİT
Haber:Tahir COŞANDAL
260 koyun , 36 Sığır , 41 bin  ekmek , 4 ton yoğurt , 1.5 ton sarımsak  , 1.5 ton limon kullanılan Tirit ziyafetinde 120 bin kişiye tirit ikramı yapıldı..

 

Şanlıurfa’da Kutlu Doğum Haftası etkinliği nedeniyle, Gönüllü Kuruluşlar Aşevi ,Şanlıurfa esnafı, İl Müftülüğü ortak çalışmasıyla 120 bin kişilik tirit Ziyafetinde 300 metre ile1 kilometreyi bulan uzun kuyruklar oluştu.

 

Tirit ziyafetine, sabah namazının ardından on binlerce kişi Dergah Camii, İbrahim peygamber Camii ve Hacı Bekir Sofrası’nda verilen tirit ziyafetine akın etti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu,  Özel idare İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, Aşevi Sorumlusu Ali Topal  ve on binlerce vatandaş katıldı

 

Vali Celalettin Güvenç,” kardeşlik duygularının pekiştiği bir hafta yanşadığına işaret ederek, “Herkesin bu iklimde olması lazım. Bilenin bilmeyene anlatması lazım. Herkes başkalarını sorgulamadan önce kendini sorgulaması gerekir. Allah’a şükür bu kardeşlik ortamını yakaladık” dedi.

 

 

 “BU YIL Kİ TEMA KARDEŞLİK HUKUKU”

 

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş , “1989 yılında başlayan Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri hızla gelişti ve memleketimizin her tarafında çok büyük ilgi görmeye başladı. Avrupa’da bile 5-6 milyon mevcud varlığımız var. Oralarda da 5 bin 6 bin kişilik Amsterdam’da 40 bin kişi katılıyor. Her yıl farklı bir tema seçiliyor. Bu yıl ki tema “Kardeşlik” ve “Kardeşlik Hukuku”. Kardeşliğin sadece söylemde kalmaması gerekir. Peygamber Efendimizin de buyurduğu gibi, “Kendileri son derece ihtiyaç içerisinde olsalar bile mü’min kardeşlerini kendilerine tercih ederler.” Bu İslam’ın ortaya koymuş olduğu çok güzel ahlaki bir vakıf adeta ahlakta çok ileri bir seviye, bir ufuk gibi. Milletimiz bu tabloyu görüyor ve yaşıyor. Burada gördüğümüz bu sahne Resulallah’ın (s.a.v) bize öğrettiği kardeşliği yansıtıyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık