Ana Sayfa Urfa Haberleri PFSD’DEN URFA'DAKİ BEYKAPISI KÖPRÜSÜ İÇİN ÇAĞRI

PFSD’DEN URFA'DAKİ BEYKAPISI KÖPRÜSÜ İÇİN ÇAĞRI

Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği (PFSD) Başkanı Yasin Küçük, tarihi Beykapısı Köprüsü'nün restore edilmesini talep etti.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2012 Pazar 12:50
PFSD’DEN URFA'DAKİ BEYKAPISI KÖPRÜSÜ İÇİN ÇAĞRI
Küçük, yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa Belediyesini Beykapısı Surları ve Mahmutoğlu Kulesi'nde sürdürdüğü restorasyon çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Aynı bölgede bulunan tarihi Beykapısı Köprüsü'nün de restorasyon çalışmalarına dahil edilmesini talep eden Küçük, şunları kaydetti:


''Mahmutoğlu Kulesi önünde yaklaşık 800 yıl önce yapılan ve 1980'li yıllarda yıkılan Beykapısı Köprüsü'nün buradaki restorasyon çalışmaları içinde olmadığını öğrendik. Özellikle turizmin gelişmesi açısından tarihi değerlerimizi korumak ve tarihi yapılarımızı ön plana çıkarmanın ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, bir zamanlar üzerinden deve kervanlarının geçtiği bu tarihi köprü de mutlaka bu restorasyon çalışmanın içinde yer almalı, bu çalışma ile bu tarihi köprüde yeniden ortaya çıkarılmalıdır. Beykapısı Köprüsü olmadan yapılacak olan bu çalışmalar eksik kalacaktır. Yapılacak olan bu restorasyon çalışmalarına kaynaklık edecek onlarca eski fotoğraf elimizde mevcuttur. Bu fotoğrafları seve seve, Şanlıurfa Belediyesiyle paylaşabiliriz.'' YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık