Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Güncel PKK HÜSEYİN AYGÜN'Ü SERBEST BIRAKTI

PKK HÜSEYİN AYGÜN'Ü SERBEST BIRAKTI

Kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün serbest bırakıldı. Aygün, Eylemin siyasi propaganda amaçlı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2012 Salı 22:57
PKK HÜSEYİN AYGÜN'Ü SERBEST BIRAKTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, serbest bırakılan Hüseyin Aygün ile görüştüştüğünü belirterek, ''Herhangi bir sorun görünmüyor. Ailesi ile beraber, dolayısıyla bir sorun yok'' dedi.


Tunceli'ye ulaştıktan bir süre sonra basının karşısına geçen Aygün, ''İki günlük dağ maceram bu akşam sona erdi. Bu eylemi yapanlar siyasi propaganda olarak yaptığını ifade etti. Bana yönelik herhangi bir tehdit yok. Son derece saygılı ve anlayışlı bir muamele var'' dedi.


Geçmiş olsun

TBMM Başkanı Cemil Çiçek de Aygün'ün serbest bırakılmasından mutlu olduğunu belirtti.Çiçek, yaptığı yazılı açıklamada, Aygün'e ve ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Çiçek, ayrıca Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak, Aygün'ün serbest kalması dolayısıyla geçmiş olsun dileğini iletti.


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da ''Tunceli Milletvekili Sayın Hüseyin Aygün'e, ailesine ve CHP'ye geçmiş olsun'' dedi.


Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ''Memnun olduk yani üzücü bir olaydı. Hem kendisine hem de ailesine geçmiş olsun diyorum'' diye konuştu.


Belki de sonları geliyor
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasına ilişkin, ''Bu akşam saatlerinde değerli milletvekilimizin ailesine kavuşmuş olmasından gerçekten büyük sevinç duyduk. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun diyorum. CHP Genel Başkanına da, camialarına da, Tunceli'ye de büyük geçmiş olsun diyorum'' dedi.


Bülent Arınç, partisinin il başkanlığınca Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.


Arınç, programda yaptığı konuşmada, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasıyla ilgili şunları kaydetti:


''Neden kaçırdı, niye onu kaçırdı, neden Tunceli'de bu olay oldu size 20 tane senaryo söyleyebilirim. Ama onun zamanı değil. Önemli olan milletvekilimizin belki de sadece propaganda amaçlı özgürlüğünden mahrum edilmesi hepimizi fevkalade üzmüştür. Bu akşam saatlerinde değerli milletvekilimizin ailesine kavuşmuş olmasından gerçekten büyük sevinç duyduk. Yolda öğrendim kendisine ve ailesine geçmiş olsun diyorum. CHP Genel Başkanına da, camialarına da, Tunceli'ye de büyük geçmiş olsun diyorum. Terörün ulaştığı en çirkin noktayı göstermesi bakımından seçilmiş bir milletvekilini, milletin oyunu parlamentoda temsil eden bir siyasetçinin zorbalıkla, silah gücüyle özgürlüğünden alıkonulması artık terör örgütünün cinnet derecede eylem yapabildiğini gösteriyor. Belki de sonları geliyor. Çünkü bu noktaya kadar gelmiş olmak, artık sona yaklaşmış olmakla da birlikte düşünülebilir.''

 

 

AA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da şehit iki asker için tören düzenlendi

Şanlıurfa'da şehit iki asker için tören düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık