Ana Sayfa Güncel PKK içi infaz edilen 1000 ismi savcıya bildirdi

PKK içi infaz edilen 1000 ismi savcıya bildirdi

Ala Rızgari'nin yöneticilerinden İbrahim Güçlü, Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'na, örgütün öldürdüğü yaklaşık 1000 kişinin adını ve infaz yerlerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2012 Pazar 20:11
PKK içi infaz edilen 1000 ismi savcıya bildirdi
TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na geçtiğimiz günlerde PKK'nın infazlarıyla bilgi veren 12 Eylül öncesi Ala Rızgari örgütünün yöneticilerinden İbrahim Güçlü, dün de konuyla ilgili soruşturma başlatan Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'na, örgütün öldürdüğü yaklaşık 1000 kişinin adını ve infaz yerlerini bildirdi.

 

 

PKK içi infaz edilen bin ismi savcıya bildirdi
İbrahim Güçlü'nün savcıya verdiği 35 sayfalık yazılı metinde, PKK'da infaz edilen kurucular, merkez komite üyeleri, PKK ve Hizbullah infazları, PKK'nın köy baskınlarında gerçekleştirdiği infazlar yer aldı. PKK'dan ayrılanların Abdullah Öcalan ve örgüt aleyhinde yaptıkları konuşmaların da bulunduğu yazıda, infaz edilenlerin yaşadıkları yerlerde nasıl öldürüldükleri ayrıntılı şekilde anlatıldı. İnfaz edilen yaklaşık bin kişinin isminin geçtiği yazılı metinde, Diyarbakır Cezaevindeki işkenceleri gündüz gardiyanların gece ise PKK'lıların vardiyalı şekilde yaptığı iddia edildi.

İbrahim Güçlü'nün savcıya verdiği bilgide, PKK'nın 'Apocular' olarak ilk çıktığı günden bugüne kadar binlerce mensubu ve sempatizanını 'örgüte ihanet, ajan-provokatör' suçlamasıyla infaz ettiği de yer aldı.

Bu arada cevaplaması amacıyla hazırlanmış sorular verilen İbrahim Güçlü, bu soruları yazılı olarak cevaplayıp tekrar Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'na iletecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitlerin isimleri ve memleketleri belli oldu

Şehitlerin isimleri ve memleketleri belli oldu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star