Ana Sayfa Türkiye PKK 'nın Üst düzey yöneticiler öldürüldü

PKK 'nın Üst düzey yöneticiler öldürüldü

PKK'ya ait bir internet sitesi savaş uçaklarının bombardımanında aralarında örgütün Hakkari sorumlusu Yücel Halis'inde bulunduğu üst düzey 3 yöneticinin öldüğünü duyurdu.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2011 Cuma 15:58
PKK 'nın Üst düzey yöneticiler öldürüldü
Hakkari'nin Çukurca İlçesi’nde PKK saldırısında 24 askerin şehit edilmesinin ardından yurt içi ve Irak topraklarında 22 taburla başlatılan hava destekli operasyon tüm hızıyla sürüyor. Yurt içinde yoğunlaşan operasyonda, sınırın Irak tarafında savaş uçaklarının bombaladığı, topçu atışıyla dövülen Zap Vadisi’nden dumanlar yükseliyor. 
Genelkurmay açıklamasında 5 bölgede başlatıldığı belirtilen harekatta, sınırı geçen seçkin birlikler Irak topraklarında nokta operasyonları yapıyor. Irak topraklarındaki Haftanin ve Metina ile Çukurca ilçesinin karşısında bulunan Zap vadisindekiPKK kampları, savaş uçaklarının bombardımanı ve top atışlarıyla dövülüyor. Küçük gruplara ayrılan PKK'lılara yönelik nokta operasyonları yapılıyor. 

PKK’nın Kandil’den sonra en önemli kamplarının bulunduğu veTürkiye’ye geçiş alanı olarak kullandığı Zap Vadisi, harekatta stratejik hedeflerin başında geliyor. Bu kesimde operasyon giderek yoğunluk kazanıyor. 1990’lı yıllarda Irak ile yapılan sınır anlaşması kapsamında Kuzey Irak’ın Begova, Kanimasi, Şeladize, Amediye ve Bamerni havalanına konuşlanan zırhlı birliklerde de hareketlilik gözleniyor. 

PKK’NIN HAKKARİ SORUMLUSU DA ÖLDÜ
Öte yandan PKK’ya ait bir internet sitesi savaş uçaklarının bombardımanında aralarında örgütün Hakkari sorumlusu Yücel Halis’inde bulunduğu üst düzey 3 yöneticinin öldüğünü duyurdu. İnternet sitesindeki haberde 10 Ekim günü Hakurk ve Hinere kesimine yapılan bombardımanda örgütün önemli isimlerinden ’Cudi’ kod adlı Rüstem Osman, ’Çiçek Kıçi’ kod adlı Guhar Çekirge, ’ Alişer Koçgiri kod adlı Yücel Halis’inde aralarında bulunduğu 7 PKK’lının öldüğü yer aldı.(radikal)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık