Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Türkiye PKK’li diye suçladık, yerine cemaatlerden kadro aldık

PKK’li diye suçladık, yerine cemaatlerden kadro aldık

arbe girişimi sonrası gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Dicle Üniversitesi eski Rektör Yardımcısının ifadesi ortaya çıktı. Bilici, ifadesinde üniversitelerdeki dini cemaatlerin nasıl kadrolaştığını anlattı. Rektör Yardımcısı Aslan Bilici, “Mevcut akademik kadro PKK sempatizanı olmakla suçlandı. Her cemaatten öğretim üyesi işe alındı. Gülenciler de 17-25 Aralık sürecinde fişlendi” dedi.

Giriş Tarihi: 13 Ağustos 2016 Cumartesi 21:43
PKK’li diye suçladık, yerine cemaatlerden kadro aldık

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması nedeniyle gözaltına alınan Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Aslan Bilici’nin ifadeleri, akademideki cemaatlerin kadrolaşmalarını gözler önüne serdi.

 

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre, Rektör Yardımcısı Bilici, ifadesinde Kırkıncı cemaati üyesi olduğunu söyledi.

 

Bilici, 2008 yılında göreve geldiğinde, mevcut akademik kadronun PKK sempatizanı olduğu gerekçesiyle suçlandığını ve tasfiye edildiğini belirtti.

 

Bilici, tasfiye edilenlerin yerine Gülen cemaati de dahil olmak üzere pek çok cemaatten öğretim üyesi aldıklarını söyledi.

 

Gülen cemaati kadrolaşmasının  17-25 Aralık sürecinde değiştiğini de söyleyen Bilici, “Bu süreçte işe aldığımız Gülencileri fişledim ve konuyla ilgili YÖK’le görüştüm” dedi.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gözaltına alınan Rektör Yardımcısı Aslan Bilici ‘etkin pişmanlık’tan yararlanarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

 

gaphaberleri.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık