Ana Sayfa Urfa Haberleri POLAT KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

POLAT KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

TOBB Şanlıurfa kadın girişimiler kurulu başkanı ve ŞUKAD Derneği Başkanı iş kadını Vildan Polat 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2014 Cumartesi 10:37
POLAT KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Vildan Polat 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında:

“Kadınların toplumsal hayatla bütünleşmeleri, toplumun işleyişine, gelişmesine ve ilerlemesine daha etkin bir şekilde katkıda bulunmaları, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları, sosyal güvencelerinin sağlanması, hukuki sorunlarının çözüme kavuşturulması, sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda daha çok söz sahibi olmaları için, herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz olarak yerine getirmesi gerekir. Kadınlarımızı siyasi ve karar mekanizmalarda liyakatı olan kadınlarla yol alması gerektiğine inanıyoruz, fakat maalesef Urfa toplumunda bunu işletme konusunda sorun ve sıkıntılar yaşıyoruz.

 

Kadınlar eğitimde yargıda iş hayatında hatta dışişlerinde var. Ama kadınların kendilerini ortaya koyamadıkları, dengenin dengesiz görüldüğü alanlar da söz konusu, siyaset ve ekonomi gibi. Tabii bu alanlarda noksanlığın da hemen giderilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Bunu örnek almalı ve kadınlarımıza böyle davranmalıyız. Tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum” dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık