Ana Sayfa Güncel Polisten Ceza Yerine Karanfil

Polisten Ceza Yerine Karanfil

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, polis ekipleri denetimlerde, emniyet kemeri takmayan, kurallara uymayan ve ya motosiklet kullanırken kast takmadığı belirlenen sürücüleri ceza kesmek yerine karanfil vererek uyardı.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2011 Cuma 04:40
Polisten Ceza Yerine Karanfil
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, polis ekipleri denetimlerde, emniyet kemeri takmayan, kurallara uymayan ve ya motosiklet kullanırken kast takmadığı belirlenen sürücüleri ceza kesmek yerine karanfil vererek uyardı. Ceza yerine karanfil alan sürücüler kısa süreli şaşkınlık yaşarken, polisler, sürücüleri cezalandırmak yerine daha bilinçli hale getirmek için böyle bir uygulama yapıldığını söyledi.

Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe merkezinde trafik uygulaması yaptı. Ceylanpınar Caddesi üzerinde uygulama noktası oluşturan ekipler, buradan geçen otomobil ve motosiklet sürücülerini tek tek durdurdu. Uygulama sırasında polisler, motosiklet sürücülerinin kask, otomobil sürücülerinin ise emniyet kemeri takmadığını ve araçlarında özellikle ilk yardım çantası bulundurmadığını belirledi. Sürücülere eksiklerini anlatan polis, ceza kesmek yerine onlara karanfil dağıttı.

Trafik kurallarına ilişkin broşürlerin de dağıtıldığı uygulamada, polislerden ceza yerine karanfil alan sürücüler, "Çok şaşırdık. Polis Bayramı olmadığı için uygulama noktasında eksiklerimiz ve hatalarımız nedeniyle ceza yiyeceğimizi düşünerek, üzülüyorduk. Ancak polisin uyarması ve karanfil dağıtması bizleri şaşırttı. Bundan sonra kurallara daha çok uymak için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise uygulamanın amacının halkı trafik kuralları ve asayiş konularına karşı bilinçlendirmek olduğunu ifade ederek, "Güvenlik yalnız polisin çabası ile olmaz. Vatandaşlarımız da bu noktada polise yardımcı olmalıdır. Polis ile vatandaş arasındaki işbirliğinin gelişmesi adına yaptığımız bu uygulamaları bundan sonra da sürdüreceğiz" yorumunu yaptı.

Trafik uygulamasının ardından polisler, Ceylanpınar Caddesi üzerinde toplanan çocuklara şeker ve balon, esnafa ise bilgilendirici broşür dağıttı. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık