Ana Sayfa Urfa Haberleri Polisten Öğrencilere Boğulma Uyarısı

Polisten Öğrencilere Boğulma Uyarısı

ŞANLIURFA’da Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından başlatılan 'Kanala değil, havuza' projesi kapsamında öğrencilere su kanallarındaki tehlikeler anlatıldı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 12:08
Polisten Öğrencilere Boğulma Uyarısı

Havaların ısınmasıyla birlikte sulama kanallarında meydana gelen boğulmaların önüne geçebilmek için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, 'Kanala değil, havuza' projesi başlatıldı. Kent merkezi ile ilçelerinde eğitim gören öğrencilere proje kapsamında ulaşmayı hedefleyen Toplum Destekli Polislik Şube ekipleri, Birecik ve Halfeti ilçelerinde seminer düzenledi. Seminerde ilk ve ortaokul öğrencilerine kanal ve gölet sularının tehlikelerini anlatan polisler, bu kanallara yüzme bilmeyenlerin girmemesi gerektiğini ifade etti. Sulama kanallarında yüzmenin tehlikeli olduğu anlatılan seminerde polisler, ayrıca öğrencilere dikkat edilmesi gerekenlerin yazılı olduğu broşürler dağıttı.

2 BİN 500 ÖĞRENCİYE YÜZME KURSU VERİLECEK

Toplum Destekli Şube Müdür Yardımcısı Enver Başar, proje kapsamında öğrencilere yüzme kursları da verileceğini belirterek, "180 okulda eğitim gören 50 bin öğrenciye seminerler vereceğiz ve 2 bin 500 öğrenciye yaz tatilinde yüzme kursları düzenleyeceğiz. Yine sulama kanalları ve göletlerin bulunduğu alanlarda uyarıcı levhalar yerleştireceğiz. Yasak olan bölgelerde uyarılara uymayan vatandaşlara da Kabahatler Kanunu kapsamında 182 lira para cezası uygulanacak" diye konuştu.

 

dha

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık