Ana Sayfa Urfa Haberleri PROF. DR. SERVET ARMAĞAN CAMİİ İBADETE AÇILDI

PROF. DR. SERVET ARMAĞAN CAMİİ İBADETE AÇILDI

Harran Üniversitesi kurucu rektörlerinden Prof. Dr. Servet Armağan, Karaköprü İlçesinde yaptırmış olduğu Camiinin açılışına katıldı.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2014 Salı 13:11
PROF. DR. SERVET ARMAĞAN CAMİİ İBADETE AÇILDI

Harran Üniversitesinin kurucu rektörlerinden olan Prof. Dr. Servet Armağan’ın girişimleri ve katkıları ile inşaatına başlanan ve kısa zamanda tamamlanan “Prof. Dr. Servet Armağan Camii” açılışı yapılarak ibadete sunuldu.

Açılışa Prof. Dr. Servet Armağan, Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Başkan Yardımcıları, Şanlıurfa İl Müftü yardımcısı Ramazan Aslan ve camii cemaati katıldı.

“Prof. Dr. Servet Armağan Camii” açılışında konuşan Prof. Dr. Armağan; “Allah bunu bana nasip ettiği için şükrediyorum cenabı hakka, Belediye Başkanı sağ olsun Karaköprü İlçesinde Camiiler için yer ayırmış, şehir planlaması açısından takdire şayan bir davranıştır. Camii de aynı zamanda Kuran kursu mevcut çocuklarımız burada Kuran öğrenecekler inşallah biz çocukken Kuran öğrenemiyorduk 1940’lı yıllarda yasaktı şimdiki gençler bu konuda şanslılar. Benim dileğim bu camii de bol bol ibadet yapılması Kuran okunmasıdır. Şanlıurfa’mıza ve Karaköprü’müze bir hediye olsun dedik hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Sayın hocamız Prof. Dr. Servet Armağan’ın böyle bir düşüncesini bize açıkladığı zaman bizleri heyecanlandırdı mutlu etti. Bizlerde Atakent mahallemizde Camii ve Kuran kursu ihtiyacını göz önünde bulundurarak Karaköprü Belediyesi olarak yer tahsisi konusunda hemen yardımcı olduk. Şuan Karaköprü’de 6 adet hazır Camii yeri planlandı hayırseverlerimizi bekliyoruz.  Ben tebrik ediyorum Allah razı olsun böyle hayırsever insanlarımızın çoğalmasını istiyoruz” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star