Ana Sayfa Ekonomi Proje Başvuru Çağrı İlanı

Proje Başvuru Çağrı İlanı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği'nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA'nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin Birinci Başvuru İlanına çıktı.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2011 Cumartesi 06:04
Proje Başvuru Çağrı İlanı
(GAPHA)-Bu kapsamda; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay İl
Koordinatörlüğü tarafından 01.07.2011- 31.07.2011 tarihleri arasında yapılacak olan tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarının ardından 01.08.2011 - 15.08.2011 tarihleri arasında proje başvuru kabullerinin yağılacağı ifade edildi.
Proje başvuru çağrı ilanı kapsamında aşağıda sıralanan sektörlerde
proje karşılığı %50 oranında hibe destekleri verileceği açıklandı. *        Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması
*       Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması
*       Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesine Destek Verilmesi
1.      Arıcılık
2.      Tıbbi Aromatik Bitkiler
3.      Süs bitkileri
*       Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi
1.      Yerel Gıda Ürünleri
2.      El Sanatları
*       Kırsal Turizm
*       Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi

Hüseyin Zorkun

Bu çerçevede Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından; proje başvuru ilanı ve proje başvuru şartları hakkında  İl Genel Meclisi toplantı salonunda kamu kurum ve kuruluşlarına ve personellerine bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. İPARD programı ile ilgili bilgilendirme toplantısına; İlçe Tarım Müdürleri, Şube Müdürleri, İlçe Tarım Müdürlüklerinde çalışan proje koordinasyon personelleri, TAR-GEL kapsamında görev yapan personeller, Kültür il Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre Orman İl Müdürlüğü, Orman İşletme İl Müdürlüğü AR-GE personeli ve ilgili birimlerin personellerinin katılım sağladı. Toplantıda; Hatay'da desteklenen sektörler ve sağlanacak hibe destekleri, proje başvurun şartları, başvuru çağrı rehberleri, proje kabulü sırasında istenecek resmi belgeler ve taahhütnameler, teklif alma kuralları ve uygun harcama kalemleri hakkında bilgi verildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık