Ana Sayfa Türkiye Projeni Hazırla Hibeni Al

Projeni Hazırla Hibeni Al

Kırsal kesimde kalkınmayı sağlayacak projelere, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan 400 Bin Euro'ya kadar hibe var.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2011 Salı 10:07
Projeni Hazırla Hibeni Al
(GAPHA)-Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), TürkiyeCumhuriyeti adına Avrupa Birliği'nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA'nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 01 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında Birinci Başvuru İlanına, 4 Temmuz-20 Eylül tarihleri arasında da ikinci Başvuru ilanına çıktı.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın açıklaması yapan TKDK Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy, makine ekipmanı desteği isteyenlerin birinci başvuru ilanına müracaat etmeleri gerektiğini söyledi. Yaptıkları desteklemelerle Avrupa standartlarında ürün yaratıp, istihdama katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Özgürsoy, kırsal alanda yapılan yatırımlara % 50 Hibe verdiklerini ifade ederek, "Hatay'da, Avrupa komisyonunun onayladığı 62 yerel tarım ve gıda ürününe hibe veriyoruz. Bu hibeler 10 bin Euro'dan 400 bin Euro'ya kadar yükselmektedir. Nüfusu 20 binin altında olan ilçe, belediye ve köylerde hazırlanacak projelere hibe veriyoruz. Hibe alanlarımız da çok geniştir. Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının desteklenmesinden, kültür balıkçılığı, sebze ve meyve işletmeciliği, kırsal turizm, doğa sporları, arıcılık gibi birçok alanda yapılacak istihdam sağlayıcı projelere % 50 hibe veriyoruz" dedi. Özgürsoy, desteklemedeki amaçlarının sürdürülebilir kalkınma olduğunu belirtti ve destek verdikleri işletme yada şahısların çalışmalarının 5 yıl boyunca denetlediklerini ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamayan işletmelerden hibenin geri alındığını da söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star