Ana Sayfa Urfa Haberleri Projeyle; engelli, maddi durumu iyi olmayanlar,kadınlar...

Projeyle; engelli, maddi durumu iyi olmayanlar,kadınlar...

Giriş Tarihi: 18 Mart 2015 Çarşamba 11:08
Projeyle; engelli, maddi durumu iyi olmayanlar,kadınlar...

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından uygulanan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin pilot Belediyeler arasında yer aldığı ‘İstihdam için Eğitim ve Koordinasyon Projesi’ İSKEP Medya Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

           

Özel bir otelde gerçekleştirilen programa; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aysel Göncü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, İSKEP Ekip Lideri Paulo Pedroso, İSKEP Teknik Destek Ekipi ve Proje Takım liderleri katıldı.

Dezavantajlı bireylerin İstihdamına katkı sağlaması hedeflenen İSKEP Projesiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortak finanse edilen projede Türkiye Belediyeler Birliğinin belirlenen 12 pilot il arasında yer alıyor.

 Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte kendi bünyesinde birim oluşturacak olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yapılacak olan çalışma kapsamında 12 ilde 5 Bin kişinin Şanlıurfa’da ise 500 kişinin istihdamının hedeflendiği projeyle; engelli, maddi durumu iyi olmayan, kadınlar, çalışan çocukların ebeveynleri gibi grupları projeye dahil edilecek.

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aysel Göncü, projeye katkı sunanlara teşekkür ederek, projeyle dezavantajlı bireylere ulaşacaklarını ifade etti.

Medya Bilgilendirme Toplantısında açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, projenin detayları hakkında bilgi verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star