Ana Sayfa Urfa Haberleri PTT ŞUBELERİNE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞART

PTT ŞUBELERİNE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞART

BİRLİK Haber-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mithad Özgültekin, son olarak Suruç'ta PTT şubesinin silahlı 3 kişi tarafından soyulmasıyla PTT çalışanlarının can güvenliğinin bulunmadığının bir kez daha gözler önüne serildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2014 Salı 20:03
PTT ŞUBELERİNE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞART

Özgültekin, gerekli önlemlerin biran önce alınması ve çalışanların can güvenliğinin risk taşıdığını ifade ettiği PTT şubelerinde güvenlik görevlilerince korunması gerektiğini kaydetti.

Suruç'ta, geçen 6 şubat günü yüzlerini poşuyla gizleyen silahlı 3 kişi, mesai bitiminde girdikleri PTT şubesi çalışanlarını etkisiz hale getirerek kasada bulunan 300 bin lirayla kaçtı. Güvenlik güçleri, silahlı soyguncuların yakalanmasına yönelik çalışmasını sürdürürken Birlik Haber-Sen Şube Başkanı Mithad Özgültekin, yaşanan soygunun PTT çalışanlarının can güvenliğinin bulunmadığını ortaya koyduğunu ifade etti. 179 yıllık geçmişiyle köklü bir kuruluş olan PTT'nin her geçen gün kendini yenileyerek, halka en iyi hizmeti sunmaya çalıştığını ancak aynı çabayı koruma noktasında sağlayamadığını ileri süren Özgültekin, "Suruç'ta maalesef PTT şubesi soyguncuların hedefi haline geldi. En son geçen hafta Suruç PTT Merkez Müdürlüğü, silahlı kişiler tarafından 2 arkadaşımız darp edilmek suretiyle etkisiz hale getirilerek, kasada bulunan 300 bin lirayı alıp kaçmıştır. Bu yaşanan olayı öncelikle protesto ederek şiddet ve nefretle kınıyoruz. Şanlıurfa ve ilçelerinde çoğu PTT şubelerinde tek memur ile hizmet verilmesi zafiyet oluşturmaktadır. Merkez ve şubelerinde çalışan personel arkadaşlarımızın psikolojileri bozulmakta, can güvenlikleri tehlike altında görülmektedir. Bu anlamda kurum yetkilileri şubelerde güvenlik görevlilerinin çalıştırılması ve kaçan soyguncuların yakalanmasını istiyoruz" diye konuştu.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık