Ana Sayfa Urfa Haberleri PÜİS GENEL SEKRETERİ GÜNEL YENİGÜN, "101 ANA AKARYAKIT DAĞITICISINDA NEDEN OTOMOSYON YOK?"

PÜİS GENEL SEKRETERİ GÜNEL YENİGÜN, "101 ANA AKARYAKIT DAĞITICISINDA NEDEN OTOMOSYON YOK?"

Şanlıurfa’da 150 ‘ye yakın bayi ile bir araya gelen püis bayilerin sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2012 Salı 18:07
PÜİS GENEL SEKRETERİ GÜNEL YENİGÜN,
 
 
 
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Merkezi tarafından sektörün sorunlarını dinlemek ve yerinde çözümler üretmek amacıyla bayilerin de katılımıyla Akgöl otel'de toplantı yaptı.
Toplantıya PÜİS Genel Başkanı Muhsin Alkan, Başkan Yardımcısı İmran Okumuş, Genel Sekreter Güner Yenigün, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Gül, ve bayiiler katıldı.
Tanıtım konuşmasından sonra bayiiler sorunlarını ilettiler. Bayiilerin proje ve fikir önerileri not alındı.
Muhabirimize özel açıklamada bulunan (PUİS) genel sekreteri Günel Yenigün, "Türkiye'de ,akaryakıt istasyonlarında otomosyon uygulaması başlatıldı. Otomosyon uygulamasının başarıya ulaşması için entegre olarak dağıtım şirketlerinden başlayarak ,bayii ağlarına ulaşması gerekiyor. Fakat 101 dağıtım istasyonunda hala otomosyon yok. Biz buna anlam veremiyoruz. Gerekli girişimlerde bulunduk fakat sonuç alamadık"dedi.
Muhabirimize sorunlarını ileten bayiileri yaptıktları açıklamada:
“Otomosyon uygulaması başlatıldı .Otomosyon bedelerini dağıtım şirketleri karşılaması gerekirken , bazı bayiilerden bu paralar tahsil edildi. Bu konuda bizi PUİS, sözlü –yazılı uyarmadı. Uyarsaydı biz bu mağduriyeti yaşamazdık.” dedi
Başka bir bayii ise yaptığı açıklamada, “2013 Yeni nesil eft bağlantılı Yazar kasa takmamız isteniyor. Biz 2.500.00 tl ‘ye bu mevcut pompalara bağlanan yazar kasaları daha yeni aldık. Bu aldığımız yazar kasalar ile Devletin vergilerini tahsil ediyoruz. Şimdi bizden bu yazar kasaları çöpe atarak yeni yazar kasa almamız isteniyor. Bu yazar kasalar alınacaksa ,Maliye Bakanlığı yazar kasaları ücretsiz sunsun kullanalım. Biz akaryakıt istasyonları çok düşük kar marjlarına çalışıyoruz. Kullandığımız akaryakıt istasyonu sahalarımız büyük olduğu için, çok yüksek çevre temizlik, emlak ve reklam ücretleri ödüyoruz. Bu masraflarımız dikkate aldığımızda biz zarar ediyoruz.
PUİS'in  ,sadece Ankara'da yazışmalar yaparak sorunları dile getirmesini yeterli bulmuyoruz. PUİS somut olarak bir şeyler ortaya koymasını bekliyoruz.
Her toplantıda sorunları çok iyi bildiklerini , bu sorunlarla ilgili olarak yazışmalar yaptıklarını fakat sonuçlanmış ,somut bir şey ortaya koyamadıklarını görüyoruz.
Yazar kasa konusunda Maliye Bakanlığı ve Belediyeler konusunda ilgili tüm bakanlıklar ile görüşerek ,ödediğimiz çevre temizlik, reklam, emlak, vergilerinin bir an önce düşürülmesini bekliyoruz." Dedi.
 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star