Ana Sayfa Urfa Haberleri Pusula sloganı: Bayrakları geç bağımsızlarda dur

Pusula sloganı: Bayrakları geç bağımsızlarda dur

İbrahim Ayhan’ın vekili Bekir Benek, önceki seçimlerde siyasi partiler ve bağımsızlar için ayrı ayrı pusula düzenlendiğini, ancak bu sefer kafa karıştırmak amacıyla pusulanın birleştirildiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2011 Cumartesi 19:48
Pusula sloganı: Bayrakları geç bağımsızlarda dur
Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun “KCK davası”ndan tutuklu aday İbrahim Ayhan’ı destekleyeceği bölgelere Urfa merkez, merkezin kuzey ve doğu köyleri, Viranşehir, Ceylanpınar Siverek ilçeleri. desteklenecek. Oy pusulasında 10 bağımsız aday içinde Ayhan 9′uncu,  sırada yer alıyor.

Seçim barajını kırmak amacıyla bağımsız seçime giren blok adaylarına Yüksek Seçim Kurulu ikinci bir engel çıkararak, bağımsızları oy pusulasında birleştirme kararı almıştı. Yaşanan dezavantajlı durumu aşmak için Urfa’da seferberlik ilan edildi.Ayhan’ın sırası 9


Ayhan’ın vekili Bekir Benek, önceki seçimlerde siyasi partiler ve bağımsızlar için ayrı ayrı pusula düzenlendiğini, ancak bu sefer kafa karıştırmak amacıyla pusulanın birleştirildiğini belirtti. Ancak halkın tercihini yaparken dikkatli olacağına inandıklarını söyleyen Benek, “Halkımız oyunu kullanırken pusulada ki siyasi partileri geçecek ve 9′uncu sıraya evet diyecektir. Yada daha kolayı pusulada sondan bir geriye evet diyecektir” dedi. Ayhan’ın seçim bölgesinde hummalı bir çalışma sürerken yurttaşlara her gün blok çalışanları tarafından pusula eğitimi veriliyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık