Ana Sayfa Dünya PYD KARŞITI KÜRTLER URFA’DA TOPLANDI

PYD KARŞITI KÜRTLER URFA’DA TOPLANDI

Suriye'nin kuzeyinde Kürt bölgesinde PYD'nin izlediği politikayı benimsemeyen muhalif Kürtlerden oluşan 'Bağımsız Suriye Kürtleri Derneği' üyeleri kongre için Şanlıurfa'da toplandı.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2016 Cumartesi 08:25
PYD KARŞITI KÜRTLER URFA’DA TOPLANDI

Suriye'nin kuzeyinde Kürt bölgesinde PYD'nin izlediği politikayı benimsemeyen muhalif Kürtlerden oluşan 'Bağımsız Suriye Kürtleri Derneği' üyeleri kongre için Şanlıurfa'da toplandı.

Şanlıurfa'da bir otelde düzenlenen ve 2 gün sürecek olan kongreye Suriye genelinde 11 siyasi partiden oluşan Suriye Kürt Ulusal Meclisi oluşumlarının üyesi 125 kişi katıldı.

Kongrede, Suriye'nin geleceği içerisinde Kürtlerin geleceği ve Suriye'de rejimle birlikte hareket ederek kendisi dışındaki oluşumları kabul etmeyen PYD'ye karşı atılacak adımlar belirlenecek.

Kongre sonrasında Suriyeli muhaliflerin siyasi çatısı Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu üyesi olan ve 11 Kürt partisinin içinde yer aldığı SuriyeKürt Ulusal Meclisi de uluslararası girişimlerde bulunarak Suriye Kürtlerinin muhatabının kendileri olmasını isteyeceği belirtildi.

Toplantının yapıldığı otel çevresinde polisin aldığı önlemler dikkat çekti.

 

 

 

YORUMLAR
  • yorum2016-06-13 02:49:19ahmet

    bu nasıl bir iş anlamadık pyd pkk kanadı değil mi urfada toplantı yapılmasına nasıl müsaade edilir biz bu işten bir şey anlamadık akıllarda soru işareti oluştu

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık