Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri RAMAZAN'A ÖZEL AİLE BOYU EKMEK ÜRETTİLER

RAMAZAN'A ÖZEL AİLE BOYU EKMEK ÜRETTİLER

ŞANLIURFA’da, Ramazan dolayısıyla birçok fırında, kalabalık aileler için yapılan 1 metre uzunluğunda ekmekler satışa sunuluyor.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2012 Salı 18:39
RAMAZAN'A ÖZEL AİLE BOYU EKMEK ÜRETTİLER
Şanlıurfa’da, fırıncılar Ramazan ayı dolayısıyla; tek kişilik, çift kişilik, aile boyu ve aşiret boyu ekmek üretmeye başladı. Kalabalık aileler için hazırlanan ve vatandaşlar arasında 'aşiret boyu' olarak isimlendirilen 1 metre uzunluğunda olan ve 3 liradan satılan ekmekler büyük ilgi görüyor.

Vatandaşlar, iftar ve sahur zamanlarında kuyruğa girdikleri fırınlardan kalabalık ailelerinin hep birlikte tüketmesi için 1 metrelik ekmeklerden alıyor. Fırıncı Kadir Kırşan, kalabalık aileler için hazırladıkları 1 metre uzunluğundaki ekmeğe büyük ilgi gösterildiğini söyledi. Satışlardan memnun olan fırıncı Kırşan, "Kalabalık aileler 1 metre uzunluğundaki ekmeği özellikle istiyor. Bütün aile sofra başında, aynı ekmeği paylaşarak mutlu oluyor. Ailelerin bu mutluluğuna katkı sunmak da bizi mutlu ediyor. Aşiret boyu ismini verdiğimiz ekmeğe halkın yoğun ilgisi bizleri sevindiriyor" dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık