Ana Sayfa Urfa Haberleri Rasulayn'da Çatışmalar, Ceylanpınar'da Tedirginlik Başladı

Rasulayn'da Çatışmalar, Ceylanpınar'da Tedirginlik Başladı

Rasulayn'da El Nusra cephesi PYD güçleri arasında çıkan çatışmalarda ateşlenen tüfeklerden çıkan kurşunlar, sınırı aşarak Ceylanpınar'daki bir evin duvarına isabet etti.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2013 Salı 12:27
Rasulayn'da Çatışmalar, Ceylanpınar'da Tedirginlik Başladı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nin karşısında bulunan Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi'nde, El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında çıkan çatışmalarda ateşlenen tüfeklerden çıkan kurşunlar, sınırı aşarak Ceylanpınar'daki bir evin duvarına isabet etti.

Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde, geçen salı günü El Nusra cephesi ile PYD güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmaların ardından ilçenin büyük çoğunluktaki kontrolünü sağlayan PYD güçleri, ilçedeki hakim bir tepeye bayraklarını astı. Rasulayn'daki çatışmalarda ateşlenen silahlardan çıkan kurşunlar ise sınırı aşarak Ceylanıpar İlçesi'nde 1 kişinin ölümüne 4 kişinin de yaralanmasına neden oldu.Ceylanpınar'da tedirginliğe yol açan olayın ardından güvenlik güçleri sınır hattında zırhlı araçlarla önlemlerini arttırdı. 5 gün süren çatışmaların ardından Rasulayn'da sessizlik hakim olurken, Ceylanpınar'da hayat normale döndü.

KURŞUN SINIRI AŞTI

Rasulayn'daki sessizlik, bugün akşam saatlerinde yerini yeniden çatışmalara bıraktı. Rasulayn'ın Tel Halef bölgesinde El Nusra ile PYD güçleri arasında yoğun çatışmalar yaşanmaya başladı. Ölen kişilerin olduğu iddia edilen çatışmalarda ateşlenen silahlardan çıkan sesler, Ceylanpınar'da yeniden tedirginliğin yaşanmasına neden oldu. Rasulayn'dan ateşlenen kalaşnikof tüfekten çıkan bir kurşun, sınırı aşarak Yenişehir Mahallesi 238 Sokakta bulunan bir evin balkon camına isabet etti.

UYARI ANONSLARI YAPILDI

Rasulayn'da çatışmaların yeniden başlamasının ardından güvenlik güçleri, sınır hattındaki önlemlerini arttırdı. Belediye hoperlorlerinden yapılan uyarı anonslarında ise vatandaşların sınır hattından uzak durulması ve evlerinin terasından inmeleri istendi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star