Ana Sayfa Urfa Haberleri Rasulayn’da Gece Silah Sesleri Susmadı

Rasulayn’da Gece Silah Sesleri Susmadı

TÜRKİYE sınırının sıfır noktasında bulunan ve bir süre önce Esad yönetimine muhalif kuvvetler tarafından ele geçirilen Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde gece şiddetli çatışmalar çıktı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 13:25
Rasulayn’da Gece Silah Sesleri Susmadı

Sabah saatlerine kadar ağır silah ve top seslerinin susmadığı Resulay’daki çatışmalar, Ceylanpınar İlçesinde tedirginlik yarattı.

Suriye’nin Haseki iline bağlı Rasulayn ilçesine geçtiğimiz günlerde yapılan hava saldırısının ardından, bu kez gece çatışmalara başladı. Muhaliflerin kontrolüne geçen Rasulayn ilçesini tekrar ele geçirmek isteyen Esad’a bağlı ordu birlikleri, ağır silah ve toplarla buraya saldırdı.

Sabah saatlerine kadar süren şiddetli çatışmalar sınır komşusu olan Ceylanpınar ilçesinde tedirginlik yaratırken, polis sınır hattında toplanan meraklı vatandaşların uzaklaşması için sık sık uyarı anonsları yaptı. Suriye’de yaşanan çatışmalar nedeniyle bazı aileler, çocuklarıyla birlikte Türkiye’ye gelmeye başladı. Sabaha kadar ordu birlikleriyle çatışan muhalifler ise bir süre dinlendikten sonra olası bir saldırıya karşı güvenlik tedbirlerini almaya başladı. Sınır hattında bulunan Türk askeri ise mevzilerde nöbet tutmaya devam ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık