Ana Sayfa Türkiye Reformlarda arzu ettiğimiz noktada değiliz

Reformlarda arzu ettiğimiz noktada değiliz

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, siyasi reformlar konusunda henüz arzu ettikleri noktada olmadıklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2012 Perşembe 04:46
Reformlarda arzu ettiğimiz noktada değiliz
Babacan, İş Hayatı Dayanışma Derneği (İŞHAD) tarafından Dedeman Hotel'de düzenlenen ''2012 Türkiye ve Dünya Ekonomisi'' konulu toplantıda yaptığı konuşmada, dünya, özellikle Avrupa ekonomisinin önemli dönemeçlerden geçtiğine değinerek, ''İçinde bulunduğumuz coğrafyada ciddi tarihi bir dönüşüm yaşanıyor. Türkiye bir yandan bu küresel krizin, henüz etkisinin geçmediği, fazlar değiştirerek devam eden krizin etkilerinden kendini uzak tutarken, bir yandan da bölgedeki değişim rüzgarına olumlu katkıda bulunuyor'' dedi.
Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki gelişmelerin önemli olduğunu dile getiren Babacan, bunların er ya da geç olacağını tahmin ettiklerini ve ülke liderlerine bu endişelerinden bahsettiklerini aktardı.

Durmak bizim için düşmek anlamına gelecektir
Ali Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Türkiye'nin önümüzdeki dönemde uygulayacağı genel politika çerçevesine bakarsak ekonomi önemli bir başlığımız. Siyasi reformlar konusunda da henüz arzu ettiğimiz noktada değiliz. Türkiye'de demokrasimizin daha da sıhhatli işlemesine ihtiyacımız var. Henüz birinci sınıf demokrasiye ulaşamadık.''
Yeni anayasa çalışmalarını da çok önemsediklerini ifade eden Babacan, referandumda halkın kendilerine sadece ''o maddeleri değiştirin'' demediğini, daha iyisini istediği mesajını ilettiğini söyledi.
Babacan, ''Türkiye 'Yapacağımızı yaptık, bu kadarı yeter' dediği anda patinaj yapmaya ve geri geri kaymaya başlar. O hataya da düşmememiz lazım. Durmak bizim için düşmek anlamına gelecektir'' diyerek, bunun ekonomi, siyaset, yargı gibi tüm alanlar için geçerli olduğunu belirtti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 40 bin 500 polisle huzur operasyonu

40 bin 500 polisle huzur operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star