Ana Sayfa Eğitim REHBER ÖĞRETMENLERE ''ÖĞRENCİ KOÇLUĞU'' SEMİNERİ

REHBER ÖĞRETMENLERE ''ÖĞRENCİ KOÇLUĞU'' SEMİNERİ

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kentte görev yapan rehber öğretmenlere yönelik ''Öğrenci Koçluğu'' semineri düzenlendi.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2012 Perşembe 16:04
REHBER ÖĞRETMENLERE ''ÖĞRENCİ KOÇLUĞU'' SEMİNERİ
Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 4 - 6 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan ''3. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri'' kapsamında, kentte görev yapan rehber öğretmenlere yönelik, Belediye Kültür Merkezinde ''Öğrenci Koçluğu'' konulu seminer verildi.

Toplantının açılış konuşmasının yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Şanlıurfa'nın eğitimini bir basamak daha yukarıya taşımak için çalışmalar yaptıklarını ve bu noktada rehberlik bölümünün önemli olduğuna değinerek, şunları kaydetti:


''Siz inşallah okullarınızda mahzun, kenara itilmiş, sorunlu çocuklarımızı bulacak, onları yeniden sosyal hayata, topluma, okullara ve arkadaşlarına kazandıracaksınız. Bu anlamda rehberlik son derece önemli. Rehber öğretmenliği önceleri bir angarya iş olarak kabul edilirdi, yok sayılırdı. Çünkü önemli olan matematikti, fizikti, kimyaydı, edebiyattı. Rehberlik o kadar önemli değildi. Ama geldiğimiz çağ bize gösterdi ki rehberlik en az bir matematik kadar, en az bir fizik kadar, kimya ve edebiyat kadar önemli; hatta bana göre onlardan da çok önemli.''


Daha sonra KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Konrot, katılımcılara ''Öğrenci Koçluğu''yla ilgili seminer verdi. 
(AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star