Ana Sayfa Eğitim REKTÖR MUTLUYA BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ VERİLDİ

REKTÖR MUTLUYA BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ VERİLDİ

21-24 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 31. Uluslararası Fizik Kongresinde Harran üniversitesi rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu bilim insanı ödülüne layık görüldü.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2014 Cumartesi 12:01
REKTÖR MUTLUYA BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ VERİLDİ

Türkiye’deki fizikçileri bir araya getiren, uluslararası katılımla yurt içinde ve yurt dışında çalışan bilim insanlarının bilimsel gelişmeler hakkında bilgi alışverişi ve işbirliği olanaklarını artırmayı hedefleyen Türk Fizik Derneği’nin düzenlediği fizik kongresine,Konularında uzman 29 Türk ve çağrılı yabancı konuşmacıların yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte çok sayıda fizikçi bilim insanı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Bilim Kurulu ve Balkan Fizik Birliği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Öktem, Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Suat Özkurucuklu, Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Pervin Arıkan, Türk Fizik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş ve ayrıca Gazeteci Abbas Güçlü katıldı.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Türk Fizik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş da; ’Yaşamımızı şekillendirecek her alanda yeni bir anlayış ve yaşam biçimi ortaya çıkacak. Yeni dönemde bilim ve teknolojide egemen olan araştırma geliştirme kapasitesi yüksek olan ülkeler, dünyamızı biçimlendirecek’ dedi ve ardından kongreye katkılarından dolayı TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'a, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan'a, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a, kurul üyelerine ve koordinatörlerine, kongre davetini kabul edip destek olan yerli ve yabancı çağrılı konuşmacılara, kongreyi destekleyen üniversite ve firmalara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Türk Fizik Derneği 31. Uluslararası Fizik Kongresi Ödüllerini almaya hak kazanan ve TÜBA Asosiye Üyesi Doç. Dr. Bilge Demirköz’ün de aralarında bulunduğu bilim insanlarına ise ödülleri, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Türk Fizik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş tarafından verildi. Ayrıca düzenlenen Kongrede,2014 Yılı Türk Fizik Derneği Özel Onur Ödülü
Abbas Güçlü – Milliyet Gazetesi
2014 Yılı Türk Fizik Derneği Onur Ödülü
Prof. Dr. Metin Subaşı – Yıldız Teknik Üniversitesi
Prof. Dr. Çetin Arıkan – İstanbul Üniversitesi
Prof. Dr. Yüksel Bektöre – Uludağ Üniversitesi
Fizikçi Faruk Okuyucu – İstanbul Üniversitesi
2014 Yılı Türk Fizik Derneği Prof. Dr. Engin Arık Bilim İnsanı Ödülü
Doç. Dr. Bilge Demirköz – Orta Doğu Teknik Üniversitesi

2014 Yılı Türk Fizik Derneği Prof. Dr. Şevket Erk Genç Bilim İnsanı Ödülü
Doç. Dr. Sefer Bora Lişesivdin – Gazi Üniversitesi
2013 Yılı Türk Fizik Derneği Engin Abat En İyi Kuramsal Poster Bildiri Ödülü
Çağla Altınkaynak – Balıkesir Üniversitesi.

2013 Yılı Türk Fizik Derneği Özgen Berkol Doğan En İyi Deneysel Poster Bildiri Ödülü
Çağlar Çetinkaya’ya (İstanbul Üniversitesi) verildi.

Yansıra TÜBA Üyesi Doç. Dr. Bilge Demirköz ( 2014 Yılı Türk Fizik Derneği Prof. Dr. Engin Arık Bilim İnsanı Ödülü) Ödülünü rektör Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu'dan aldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star