Ana Sayfa Urfa Haberleri Restorasyonu ne zaman bitecek?

Restorasyonu ne zaman bitecek?

Harran’ın önemli turizm yerlerinde biri olan İmam Bakır türbesi restorasyon çalışmalarının biteceği günü sabırsızlıkla bekliyor.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2015 Salı 14:37
Restorasyonu ne zaman bitecek?

Harran’ın önemli turizm yerlerinde biri olan İmam Bakır türbesi restorasyon çalışmalarının biteceği günü sabırsızlıkla bekliyor. Zira 2014 yılının 11. ayında bitmesi planlanan restorasyon çalışmasının üzerinde şimdiden 4 ay geçti.

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Harran Harabeleri, Harran Kalesi, Şuayip Şehri ile birlikte Yerli ve Yabancı Turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerlerden olan İmam Bakır Türbesi restorasyonun biteceği günü iple çekiyor.

Başbakanlığa bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 18.11.2013 tarihinde yapımına başlanan ve 1 yıldan az bir sürede 16.11.2014 tarihinde bitirilmesi planlanan restorasyon çalışması üzerinden 4 ay geçmesine rağmen bitirilemedi.

İmam Bakır Türbesinde yapılan Yenileme İşinin Çok ağır yapıldığı, Cami Camlarının param parça olduğu, Türbenin üstünden elektrik kablolarının aşağıya sarktığı ve türbe etrafında bulunan mezar taşlarının kırıldığını fotoğraf karelerine bu şekilde yansıyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık