Ana Sayfa Türkiye Reyhanlı belgeleri... Araçları El Nusra mı hazırladı?

Reyhanlı belgeleri... Araçları El Nusra mı hazırladı?

Redhack 51 kişinin hayatına mal olan Reyhanlı saldırılarıyla ilgili gizli jandarma belgelerini yayınladı. Belgelerde HDK'nın düzenleyeceği Barış ve Demokrasi Konferansı da yer alıyor.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2013 Çarşamba 09:21
Reyhanlı belgeleri... Araçları El Nusra mı hazırladı?

Redhack bugün öğle saatlerinde Twitter 'dan ellerine Reyhanlı saldırılarıyla ilgili Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait bir takım gizli belgeler geçtiğini ve ilerleyen saatlerde paylaşacağını açıkladı. 

Yaklaşık 2 saat sonra ise "Reyhanlı'da ne oldu? Ne oluyor? İşte bu soruların cevabı" Tweet'i atarak, Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait olduğu iddia edilen belgeleri paylaştı. 

Belgelerde, Suriye ’de faaliyet gösteren El Kaide yanlısı gruplara ulaştırılmak üzere hazırlandığı iddia edilen bomba yüklü araçlara ilişkin detaylara yer verilirken bu araçların Suriye tarafından arandığı bilgisi dikkat çekiyor. 

Redhack’in yayınladığı belgelerde ayrıca, söz konusu planların, 25 Nisan tarihinde elde edildiği belirtilen ve Suriye’deki en etkili silahlı muhalif gruplardan El Nusra’nın, üç araca Türkiye ’ye yönelik bir eylemde kullanmak üzere bomba düzeneği yerleştirdiği yönündeki bilgilerle paralellik taşıdığı ibaresi dikkat çekiyor. 

Redhack'in açıklamasında ise şunlar yazıyor: "Reyhanlı halkını sadece bombalar değil, sansür de katletti. İstihbaratı çok önceden alınan bombaları eğer 'sırf savaş çıksın' diye halkın arasına salarsanız, böyle de birileri oyununuzu bozar. 
Gerçekleri birilerinin ulaştırması lazımdı, biz de bunu yapıyoruz. Korkmuyoruz çünkü hayat korkakları affetmez. 
Edit: Belgelerde patlamadan önce patlamanın beklendiği, göz yumulduğu, patlama ardından olayların Alevi dedelere, sol örgütlere ve Suriye devletine yıkılmaya çalıştığı açık bir şekilde gorülüyor, tarihlere dikkat ederek incelerseniz olayın ne olduğunu rahatça kavrayacaksınız. Okuyalım yayalım."
,
BELGELERDE DEMOKRASİ VE BARIŞ KONFERANSI DA VAR

Redhack'in açıkladığı jandarma istihbarat belgelerinde çözüm süreci ile birlikte Halkların Demokratik Kongresi tarafından düzenlenecek olan 'Barış ve Demokrasi Konferansı' hakkında da bilgiler yer alıyor. Raporda konferansa 'terör örgütü sempatizanları'nın katılacağı ihbarı yapılıyor.

 

Radikal

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık